Tisíce kačíc zhorelo pri požiari na Třebíčsku

NETKY.SK • 30 Január 2019, 12:14 • 2 min
Tisíce kačíc zhorelo pri požiari na Třebíčsku

Zhruba 6-tisíc kačíc uhynulo pri nočnom požiari poľnohospodárskeho objektu v Ratibořiciach, miestnej časti Fintice na Třebíčsku.

slovakia

left justify in out

Predbežný odhad škody presahuje sumu tri milióny korún. Príčinou sa zaoberajú vyšetrovatelia.

 

V poľnohospodárskom areáli s niekoľkými halami pri výjazde z obce západným smerom začalo horieť krátko po polnoci v noci na stredu. Hasiči dostali avízo 40 minút po polnoci a po ich príchode bol zasiahnutý prízemný objekt takpovediac na odpis. Oheň dostali hasiči pod kontrolu po dvoch hodinách. Informuje portál Novinky.cz.

 

img

Hasiči zasahovali pri požiari poľnohospodárkseho objektu. Zdroj: HZS Vysočina

 

Podľa ich hovorkyne Petry Musilovej malo byť vnútri zhruba 6-tisíc kačíc, všetky uhynuli. Podľa zistení patrí objekt firme pražského vlastníka.

 

Na Třebíčsku má farmy ešte v Moravských Budějoviciach a vo Valdíkov. Riaditeľ podniku Stanislav Hubálek sa k veci nevyjadril, odkázal sa na zaneprázdnenosť spojenú s vyšetrovaním. Príčiny požiaru zatiaľ známe nie sú, vyšetrovatelia sú na mieste.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies