Tibor Gašpar: Čo sa týka postu predsedu NR SR, vidí priestor na kompromis

NETKY.SK • 9 Jún 2024, 13:08 • 2 min
Tibor Gašpar: Čo sa týka postu predsedu NR SR, vidí priestor na kompromis

BRATISLAVA - Tibor Gašpar vidí priestor na úpravu koaličnej zmluvy, v rámci ktorej by sa predsedom NR SR mohol stať Andrej Danko

slovakia

left justify in out

Tibor Gašpar, ktorý momentálne vykonáva funkciu predsedu Výboru NR SR pre obranu a bezpečnosť, si dokáže predstaviť kompromis spočívajúci v preobsadení na poste predsedu NR SR a úprave koaličnej zmluvy v časti, ktorá rieši pozície strany Hlas-SD a národniarov z Dankovej SNS, zaznelo dnes v diskusnej relácii TA 3 V politike.

Gašpar sa domnieva, že Andrej Danko by mohol opäť zastávať post predsedu parlamentu, pričom by sa pozície Hlasu-SD v koaličnej zmluve upravili tak, aby ani v strane pod vedením Šutaja-Eštoka to nemuselo byť vnímané ako prehra.

Je to ale podľa neho otázka, na ktorej koalícia musí dospieť k dohode. Gašpar to vidí, že, "po potvrdení výsledkov eurovolieb táto otázka určite príde na rokovací stôl". Uviedol tiež, že zastupovaním by sa situácia na čele parlamentu dlhodobo riešiť nemusela.

Martin Dubéci z Progresívneho Slovenska vyjadril obavu, že koalíčné strany namiesto toho, aby riešili problémy ľudí sa budú zaoberať svojimi vnútornými konfliktami.

Poslanec Gašpar s ním nesúhlasí, a tvrdí, že odlišné názory neznamenajú hneď konflikt.

 

twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Matej Kasanický
Zdroj: teraz.sk, Foto: Tibor Gašpar / facebook.com
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies