Tatranskému ľadovému dómu predĺžili otváracie hodiny

NETKY.SK • 29 December 2014, 17:28 • 2 min
Tatranskému ľadovému dómu predĺžili otváracie hodiny

VYSOKÉ TATRY - Jedna z najväčších zimných atrakcií na Slovensku, za ktorú je považovaný Tatranský ľadový dóm, má od dnešného dňa dlhší prevádzkový čas. Informovala o tom Lenka Maťašovská z Oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry.

slovakia

left justify in out

Pre dlhší prevádzkový čas ľadového dómu, ktorý je situovaný na Hrebienku vo Vysokých Tatrách, sa rozhodli s ohľadom na zvýšený záujem verejnosti v uplynulých dňoch. 
     

"V termíne 29. december 2014 až 2. január 2015 bude dóm otvorený pre verejnosť v čase 08.30 až 19.00 h. Pozemná lanovka bude mať v tomto termíne tiež predĺženú prevádzku a cesta z Hrebienka do Starého Smokovca bude osvetlená do 19.30 h. V prípade ak sa spustí večerné sánkovanie, tak aj dlhšie," priblížila Maťašovská. 
     

Ľadové kráľovstvo na Hrebienku, podľa námetu sochára Františka Báleka, otvorili pre verejnosť 18. decembra tohto roka. Na jeho výstavbu sa použilo približne 47 ton ľadu. Počas vlaňajška si prišlo obzrieť podobnú ľadovú atrakciu do Vysokých Tatier asi 100.000 ľudí.
     

Novinkou oproti vlaňajšiemu dómu sú okrem farebných vitráží iné sochy aj odlišné kompozičné rozdelenie stavby. Okrem medveďa či kamzíka tak v ľadovom kráľovstve nechýbajú napríklad hudobné nástroje. Každú nedeľu sa v jeho priestoroch konajú vystúpenia v podaní hercov z Divadla Nová scéna. 
     

"Vstup do Tatranského ľadového dómu, ako aj na vystúpenia je bezplatný," uzavrela Maťašovská.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies