Talianski falšovatelia, považovaní za členov mafie, pôjdu do väzby

NETKY.SK • 25 Február 2016, 15:41 • 2 min
Talianski falšovatelia, považovaní za členov mafie, pôjdu do väzby

BRATISLAVA - Dvaja talianski občania - Sergio Giovanni G. a Salvatore G., ktorí chceli na Slovensku vo veľkom falšovať eurá a ktorí sú médiami považovaní za členov talianskej mafie, pôjdu do väzby.

slovakia

left justify in out

Rozhodol o tom dnes na svojom neverejnom zasadnutí Najvyšší súd (NS) SR. Zasadnutie sa konalo bez ich prítomnosti.

 

NS SR vyhovel sťažnosti prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). "Obvinení tak zostávajú vo väzbe," uviedol pre TASR Boris Urbančík, štátny radca a hovorca NS SR.

 

Pôvodne sudca Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) v Pezinku 11. februára rozhodol o žiadostiach obvinených Sergia G. a Salvatoreho G. a prepustil ich z väzby na slobodu. "Podľa súdu dôvody väzby u obvinených pominuli. Osoby sú obvinené z obzvlášť závažného zločinu falšovania, pozmeňovania a neoprávnenej výroby peňazí a cenných papierov a zločinu obmedzovania osobnej slobody. Obžaloba napadla na ŠTS 28. januára tohto roku," informovala dnes TASR hovorkyňa ŠTS Katarína Kudjáková.

 

Praví talianski mafiáni chceli na Slovensku vyrábať takmer pravé eurá. Ich celková hodnota sa mohla vyšplhať až na 1,3 miliardy eur. Teraz mieria pred súd. Na verdikt si však možno počkajú na slobode. Sudca im totiž zrušil väzbu. Informoval prednedávnom portál Aktuality.sk.

 

Taliani boli dobre vybavení, mali k dispozícii originálny papier aj autentické tlačiarske vzory. Chceli tlačiť bankovky vo všetkých nominálnych hodnotách. U nás a v Českej republike hľadali schopného tlačiara.

 

Muži by sa už čoskoro mali postaviť pred ŠTS v Pezinku. Prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry totiž na nich podal obžalobu za falšovanie peňazí a obmedzovanie osobnej slobody. Pre Aktuality.sk to potvrdila hovorkyňa ŠTS Kudjáková. Dvom Talianom hrozí až dvadsaťročné väzenie. Obaja majú za sebou pestrú minulosť. Podľa zistení slovenskej polície má jeden 16 záznamov v trestnom registri a druhý 12.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies