RÍM - Sedem miliónov eur dnes vyčlenila talianska vláda na pomoc pre zemetrasením zničený ostrov Ischia. S odvolaním sa na oznámenie samotnej vlády o tom informovala agentúra DPA.
Kabinet na dnešnom zasadnutí vyhlásil tiež v tomto obľúbenom dovolenkovom stredisku neďaleko pobrežia Neapolu "stav núdze". Ostrov Ischia zasiahlo v pondelok 21. augusta zemetrasenie s magnitúdou 4,0.
Ako upozornila agentúra DPA, zemetrasenie bolo síce čo do intenzity mierne, jeho dôsledky však znásobil sopečný pôvod tohto ostrova a zlá kvalita tamojších domov a budov.
Ohlásených sedem miliónov eur je určených na okamžitú pomoc a odhady škôd. Presné vyčíslenie škôd a plány na obnovu ostrova sa budú musieť ešte len pripraviť.
Ostrov by mal dnes podvečer navštíviť taliansky prezident Sergio Mattarella. Zemetrasenie na ostrove pri Neapole, ktorý je v lete vyhľadávaným cieľom dovolenkárov, si vyžiadalo najmenej dvoch mŕtvych a 39 zranených. Približne 2600 ľudí prišlo o svoje príbytky.
Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies