Tajfún Haiyan si vyžiadal už takmer 6-tisíc obetí

NETKY.SK • 9 December 2013, 08:01 • 2 min
Tajfún Haiyan si vyžiadal už takmer 6-tisíc obetí

MANILA - Dovedna 5924 ľudí zomrelo podľa najnovších údajov v dôsledku ničivého tajfúnu Haiyan na Filipínach. S odvolaním sa na filipínsku vládu o tom na svojej webovej stránke informovala televízia CNN.

slovakia

left justify in out

Agentúra Sinchua citovala Národný výbor pre riadenie znižovania rizika katastrof (NDRRMC), podľa ktorého ďalších 27.022 ľudí bolo zranených a 1779 osôb je naďalej nezvestných. Z dovedna 12,28 milióna ľudí, ktorých živel zasiahol, sú takmer štyri milióny ľudí bez domova a prechodne bývajú v evakuačných centrách.

Škody na infraštruktúre a úrode dosiahli v prepočte 593 miliónov eur. Významnú pomoc pri odstraňovaní následkov tajfúnu poskytlo aj medzinárodné spoločenstvo vrátane EÚ či USA. Televízia CNN informovala, že vo fáze najväčšej pomoci pomáhalo v oblasti 13.400 príslušníkov americkej armády, 66 lietadiel a 12 plavidiel.

Haiyan (na Filipínach nazývaný Yolanda) udrel na filipínsku pevninu 8. novembra na piatich rôznych miestach, pričom najviac postihol ostrovy Leyte a Samar v strednej časti súostrovia.

     

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies