Svetový predaj osobných počítačov naďalej klesal

NETKY.SK • 12 Január 2014, 12:37 • 2 min
Svetový predaj osobných počítačov naďalej klesal

BRATISLAVA - Dôvodom je hlavne vysoký dopyt po tabletoch a smartfónoch.

slovakia

left justify in out

Celosvetové dodávky osobných počítačov maloobchodníkom vo štvrtom kvartáli minulého roka medziročne poklesli o 6,9 % na 82,6 mil. kusov. Podľa údajov, ktoré zverejnila analytická spoločnosť Gartner, tak klesali už siedmy mesiac v rade. Dôvodom je hlavne vysoký dopyt po tabletoch a smartfónoch. Ten rastie hlavne na rozvíjajúcich sa trhoch.

Jednotkou na trhu bolo s podielom 18,1 % a necelými 15 mil. predaných počítačov Lenovo. S trhovým podielom 16,4 % ho tesne nasledovalo HP. Tretí Dell dosiahol podiel 11,8 percenta. Prvú päťku najúspešnejších výrobcov uzavreli Acer a Asus. 

V regióne Európy, Blízkeho východu a Afriky (EMEA) dodávky počítačov v poslednom kvartáli vlaňajška klesli medziročne o 6,7 % na 25,8 mil. zariadení. Pokles sa však oproti posledným siedmim kvartálom zmiernil. Objem dodávok v regióne potiahol hlavne dopyt zo strany firiem. Spotrebitelia siahli skôr po tabletoch, ktorých predaj stúpol hlavne v období vianočných sviatkov.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies