Suspendovaný Villar tvrdí, že Španielsku hrozí neúčasť na majstrovstvách sveta

NETKY.SK • 18 December 2017, 15:13 • 2 min
Suspendovaný Villar tvrdí, že Španielsku hrozí neúčasť na majstrovstvách sveta

MADRID - Suspendovaný prezident Kráľovskej španielskej futbalovej federácie ((RFEF) Ángel María Villar, ktorého vyšetrujú pre korupciu, sa pokúsil v pondelok vyvolať obavy z toho, že španielska reprezentácia môže byť vylúčená z majstrovstiev sveta 2018 pre zasahovanie vlády do futbalových záležitosti.

slovakia

left justify in out

Villar na pondelkovej tlačovej konferencii v Madride opäť poprel svoju vinu či pochybenia. Obviňoval španielsku vládu zo zasahovania do záležitostí federácie, ktoré viedlo k jeho dištancovaniu. "Táto vláda riskuje účasť Španielska na majstrovstvách sveta. Risk je vážny. Jediný, kto bude zodpovedný za to, že Španielsko nepôjde na MS, bude španielska vláda," povedal Villar.

Villara zatkli 18. júla 2017 v sídle futbalovej federácie pre podozrenie z falšovania dokumentov, korupcie medzi jednotlivcami a zo sprenevery spolu s jeho synom Gorkom, Juanom Padronom - viceprezidentom RFEF pre ekonomiku, ktorý je zároveň aj prezident futbalovej federácie Tenerife a jej sekretárom Ramonom Hernándezom.

V Španielsku 67-ročného Villara zbavili funkcie šéfa tamojšej futbalovej federácie na dobu jedného roka. Sám sa vzdal funkcií viceprezidenta v Európskej futbalovej únii (UEFA) i Medzinárodnej futbalovej federácii (FIFA).

 

Z väzenia ho prepustili po zaplatení požadovanej kaucie. Na slobodu sa dostal po dvanástich dňoch pobytu vo väzbe aj so synom Gorkom a viceprezidentom Španielskej futbalovej federácie Juanom Padronom. Žaloba ich obvinila z falšovania dokumentov, korupcie medzi jednotlivcami a zo sprenevery.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Jozef Botos

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies