ŠÚKL zakázal pred Vianocami vývoz viacerých liekov

NETKY.SK • 27 December 2014, 10:55 • 2 min
ŠÚKL zakázal pred Vianocami vývoz viacerých liekov

slovakia

left justify in out

BRATISLAVA - Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) stopol pred Vianocami vývoz troch liekov za hranice Slovenska. Ide o lieky Xeplion, Viread a Cymbalta. Informuje o tom na svojom webe.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Viread užívajú pacienti s HIV, liek Cymbalta je antidepresívum a Xeplionom sa lieči schizofrénia. Lieky mali byť distribuované do Dánska, Nemecka, Veľkej Británie, Litvy či Českej republiky.
      

Vývoz liekov sa v SR monitoruje od vlaňajška. Distribútori majú povinnosť oznámiť štátnemu ústavu zámer vyviezť liek. ŠÚKL vývoz nepovolí, ak je liek v SR nedostatkový a jeho vývozom by sa ohrozila dostupnosť a poskytovanie zdravotnej starostlivosti. Slovenskú legislatívu v súčasnosti preveruje Európska komisia (EK).



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies