Stredopoliar Erik Daniel bude pokračovať v Spartaku

NETKY.SK • 31 Január 2024, 9:27 • 2 min
Stredopoliar Erik Daniel bude pokračovať v Spartaku

TRNAVA - Stredopoliar trnavského Spartaka Erik Daniel sa dohodol s klubom na pokračovaní svojho pôsobenia v Trnave o ďalšie dva roky. V Spartaku je tak zmluvne zaviazaný do konca sezóny 2025/26.

slovakia

left justify in out

Daniel prišiel do Spartaka pred dvoma rokmi v lete. Dovedna odohral za Spartak 64 súťažných zápasov, v ktorých strelil 11 gólov. V lige sa predstavil za jeden a pol sezóny v 41 zápasoch, trinásťkrát nastúpil v Konferenčnej lige, desať zápasov pridal v domácom pohári. V tejto sezóne sa mu strelecky darilo najmä  v Európskej konferenčnej lige. V predkolách skóroval proti všetkým trom súperom a má veľký podiel na tom, že sa Spartak predstavil aj v skupinovej fáze. Tam sa presadil v domácom zápase proti Ludogorcu Razgrad.

 

Vynikajúce výkony neostali bez odozvy ani pri fanúšikovskom hlasovaní, keď v ankete Andel roka obsadil celkovo druhé miesto. „Ja som tu spokojný, kabína je super a myslím, že aj výsledky sme mali dobré. Asi zavážilo aj to, že ostáva Michal Gašparík, vyhovuje mi tento štýl a v Trnave som ostal aj kvôli rodine. Strašne rád by som s Trnavou vyhral titul. Keď som videl ako to tu fanúšikovia oslavovali, tak by som to chcel zažiť. Budeme sa o to snažiť,“ povedal Erik Daniel, ktorý sa už pripravuje na úvodný zápas jari, ktorým bude pohárový zápas v Košiciach.

„Erik Daniel patrí k ťahúňom našej ofenzívy, kvalitnú výkonnosť potvrdil nielen v slovenskej lige ale aj v medzinárodných pohárových dueloch, za svoj prístup k zápasom si získal aj rešpekt u fanúšikov. Svojím ťahom na bránku je pre mužstvo veľmi platný, ukázal však, že je využiteľný i na kraji obrany. V súčasnom futbale je veľmi dôležitá rýchlosť a tá patrí k jeho hráčskym doménam. Máme radosť, že sme sa dohodli na predĺžení spolupráce s tak kvalitným futbalistom a môžeme s jeho službami počítať i naďalej,“ povedal prezident Spartaka Peter Macho.

 

Na pokračovanie spolupráce sa teší aj tréner Michal Gašparík, ktorý považuje Daniela vo forme za jedného z kľúčových hráčov svojho mužstva. „Erika sme brali ako hotového hráča, ktorý dokázal svoje kvality v našej lige aj v zahraničí. Počas pôsobenia u nás ukázal, že môže byť naším kľúčovým hráčom. Vie zahrať na krídle zľava aj sprava podľa taktických zámerov v zápase a dokonca alternoval aj na iných pozíciách. Jeho výhodou oproti iným krídlam je, že má viac vyváženú ofenzívu s defenzívou, a preto je jeho využite variabilnejšie.“twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: FC Spartak Trnava, Foto: FC Spartak Trnava

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona