Štrbské Pleso sa v sobotu premení na "tatranské Benátky"

NETKY.SK • 20 Júl 2023, 12:30 • 2 min
Štrbské Pleso sa v sobotu premení na "tatranské Benátky"

ŠTRBSKÉ PLESO - Pokojná hladina Štrbského plesa vo Vysokých Tatrách sa v sobotu 22. júla premení na "tatranské Benátky". Riaditeľka oblastnej organizácie cestovného ruchu Región Vysoké Tatry Lucia Blašková informovala, že okolie jazera bude dejiskom 8. ročníka tradičného podujatia Benátska noc.

slovakia

left justify in out

"Názov podujatia nie je náhodný, Benátsku noc organizovali už v minulých desaťročiach návštevníci a obyvatelia Tatier ako pokojné podvečerné podujatie spojené s člnkovaním, hudbou a dobrým jedlom," objasnila Blašková. Tatranci sa pred ôsmimi rokmi rozhodli túto tradíciu do regiónu opäť priniesť. Tento rok budú atmosféru v okolí prístavu člnkov pri jazere dotvárať dobové barokové kostýmy, zrkadlové sochy a hudobný program.

 

"Na pódiu vystúpia český spevák, skladateľ a textár Martin Chodúr, taliansky spevák Davide Mattioli, český klarinetista, saxofonista, hudobný skladateľ a dirigent Felix Slováček, Tereza Králiková, Duo Vilema a iní," vymenovala Blašková s tým, že večerom bude sprevádzať moderátor a herec Štefan Skrúcaný.

 

 

Návštevníci budú mať k dispozícii aj 22 drevených člnkov, na ktorých sa môžu plaviť po jazere. Sprievodnou aktivitou bude po prvýkrát aj športové podujatie Tatry ako liek. Organizátori plánujú vyzvať návštevníkov na "zdravotnú" prechádzku okolo jazera a spočítať všetky kilometre, ktoré v daný deň prejdú. "Cieľom je pripomenúť výnimočnosť horského prostredia a unikátnej tatranskej klímy, ktorá má liečivé účinky na telo aj myseľ a zároveň je samostatnou veľkou témou pre turistov a domácich. Klimatoterapia je zase základom zdravého pohybu v horách a je zadarmo pre všetkých návštevníkov. Štrbské Pleso je zároveň na Slovensku vyhlásené za miesto s najčistejším vzduchom v rámci obývaných oblastí," uzatvára Blašková.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
TASR/KB Netky, FB Vysoké Tatry - Hory zážitkov
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies