Stovky ľudí si bozkom v New Yorku pripomenuli ukončenie 2. svetovej vojny

NETKY.SK • 16 August 2010, 07:33 • 2 min
Stovky ľudí si bozkom v New Yorku pripomenuli ukončenie 2. svetovej vojny

Stovky ľudí si bozkom v New Yorku pripomenuli ukončenie 2. svetovej vojny

slovakia

left justify in out

img

Stovky amerických párov si v sobotu hromadným bozkom na newyorskom námestí Times Square pripomenuli 65. výročie ukončenia druhej svetovej vojny - Deň víťazstva.
      Muži s námorníckymi čiapkami a ženy s čepcom zdravotnej sestry napodobnili slávnu fotografiu z magazínu Life, na ktorej námorník po oznámení skončenia vojny vášnivo bozkáva zdravotnú sestru.
      Pri tejto príležitosti vztýčili na námestí osem metrov vysoké súsošie vojaka a zdravotnej sestry, ktoré je replikou pôvodnej snímky. Ženu, ktorá medzičasom zomrela, sa médiám neskôr podarilo vypátrať, ale námorník zostal navždy anonymný.
      Na námestí Times Square sa v sobotu zišli veteráni druhej svetovej vojny aj mladí ľudia s deťmi na rukách so spoločným želaním, aby sa nikdy nezabudlo tých, ktorí bojovali v druhej svetovej vojne.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies