Správna rada ÚPN stále nemá plný počet členov, poslanci sa na novom mene nezhodli

NETKY.SK • 24 Október 2018, 08:28 • 2 min
Správna rada ÚPN stále nemá plný počet členov, poslanci sa na novom mene nezhodli

BRATISLAVA - Poslancom Národnej rady SR sa v stredu nepodarilo zvoliť chýbajúceho člena Správnej rady Ústavu pamäti národa (ÚPN).

slovakia

left justify in out

Ani jeden z trojice kandidátov nezískal nadpolovičnú väčšinu hlasov poslancov prítomných na voľbe.

 

Od 128 prítomných člnov snemovne získal Branislav Borovský (nominant poslanca Richarda Vašečku) päť hlasov, Peter Juščák (kandidát opozície) ich dostal 42 a Matej Medvecký nominovaný klubom Smer-SD získal 54 hlasov. Všetci traja postupujú do opakovanej voľby, ktorá sa uskutoční na najbližšej schôdzi.

 

img

Branislav Borovský

Zdroj: SITA

 

img

Peter Juščák

Zdroj: SITA

 

Úlohou poslancov bolo ešte v septembri zvoliť dvoch chýbajúcich členov Správnej rady ÚPN, uspel len nominant Mostu-Híd Juraj Buzalka. Preto sa v stredu uskutočnila nová voľba.

 

img

Juraj Buzalka

Zdroj: SITA

 

Voľba členov Správnej rady ÚPN bola posledným bodom aktuálnej schôdze. Poslanci sa v rámci riadneho rokovania do lavíc vrátia 27. novembra. Na poslednom zasadnutí v roku 2018 ich okrem iného čaká aj štátny rozpočet.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies