Spojené štáty vyjednali zníženie rozpočtu Organizácie Spojených národov

NETKY.SK • 26 December 2017, 18:25 • 2 min
Spojené štáty vyjednali zníženie rozpočtu Organizácie Spojených národov

NEW YORK - Spojené štáty vyjednali výrazné zníženie rozpočtu Organizácie Spojených národov. S odvolaním sa na oznámenie samotných amerických úradov o tom v utorok informovala agentúra AP.

slovakia

left justify in out

Misia USA pri OSN v nedeľu oznámila, že rozpočet OSN na obdobie 2018-2019 bol znížený o viac ako 285 miliónov dolárov. Škrty sa tiež budú vzťahovať na riadiace a podporné orgány OSN.

V správe sa podľa AP suma rozpočtu OSN neuvádza, ani aký podiel z tohto krátenia sa vzťahuje na príspevok USA.

 

Veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haleyová uviedla, že o "neefektívnosti a nadmerných výdavkoch" tejto organizácie sa všeobecne veľmi dobre vie, a "zámerné zneužívanie veľkorysosti Američanov" nedovolí.

 

Spojené štáty sú najväčším prispievateľom do kasy OSN. Od nástupu amerického prezidenta Donalda Trumpa do funkcie však stále výraznejšie tlačia na znižovanie nákladov a reformu tejto svetovej organizácie.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies