Španielsko aj minulý rok navštívil rekordný počet zahraničných turistov

NETKY.SK • 4 Február 2019, 15:51 • 2 min
Španielsko aj minulý rok navštívil rekordný počet zahraničných turistov

MADRID - Španielsko aj minulý rok navštívil rekordný počet zahraničných turistov. Ale tempo ich rastu sa oproti roku 2017 citeľne spomalilo. Informoval o tom Národný štatistický úrad (INE).

slovakia

left justify in out

Presnejšie, podľa INE sa počet návštevníkov zo zahraničia v roku 2018 zvýšil o 1,1 % na 82,8 milióna ľudí. Tempo ich rastu však bolo oveľa nižšie ako v predchádzajúcom roku 2017, keď počet zahraničných turistov stúpol o 8,7 %. Dôvodom bolo čiastočne oživenie dopytu po konkurenčných destináciách v Turecku, Tunisku a Grécku. Tie lákali najmä britských a nemeckých turistov, ktorí sú tradične najpočetnejšími skupinami zahraničných návštevníkov v Španielsku.

 

img

 

Napriek stúpajúcej popularite konkurenčných destinácií a nepriaznivému počasiu v poslednom štvrťroku 2018, najmä v decembri, Španielsko vlani zaznamenalo nárast počtu zahraničných turistov už šiesty rok po sebe. Štatistiky odhalili, že výdavky turistiky sa minulý rok zvýšili viac ako ich počet, a to o 3,3 % na 89,9 miliardy eur.

Tieto čísla sa približujú k ideálnej situácii, o ktorú sa snaží vláda aj odvetvie cestovného ruchu: väčšie výdavky, ale nie väčší nárast turistov, keďže španielsky trh je už nasýtený, čo vytvára tlak na verejné služby, a to viedlo aj k prejavom fóbie z turistov na niektorých miestach.

 

img

 

Ministerstvo priemyslu, obchodu a cestovného ruchu poznamenalo, že priemerné denné výdavky jednotlivých turistov vzrástli o 7,4 % na 146 eur. Toto číslo ukazuje jasnejšie, koľko skutočne míňajú turisti v Španielsku, keďže celkové údaje o výdavkoch zahŕňajú aj letenky, za ktoré návštevníci platia v domovskej krajine.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies