Poberateľov sociálnych dávok je na Slovensku stále menej

NETKY.SK • 23 Máj 2021, 11:04 • 2 min
Poberateľov sociálnych dávok je na Slovensku stále menej

BRATISLAVA - Počet poberateľov dávok v hmotnej núdzi na Slovensku mierne klesol aj v apríli tohto roka. Sociálne dávky dostalo v minulom mesiaci 60,4 tisíca osôb. Oproti koncu marca išlo o pokles o 113 ľudí.

slovakia

left justify in out

Medziročne sa počet poberateľov týchto dávok minulý mesiac znížil o 554 osôb. Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny v minulom mesiaci celkovo odkázaných 129,5 tisíca osôb, čo je 2,37 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.

 

img

 

Podiel ľudí v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov tak oproti tretiemu mesiacu tohto roka klesol o 0,02 percentuálneho bodu, medziročne išlo o pokles o 0,14 bodu. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najväčší podiel ľudí poberajúcich dávky v hmotnej núdzi na celkovom počte obyvateľov daného regiónu bol na konci minulého mesiaca už tradične v okresoch Revúca, Rimavská Sobota a Gelnica. Okres Revúca vykázal 5,1 tisíca ľudí odkázaných na sociálne dávky. Išlo o 12,86 % z celkového počtu obyvateľov tohto okresu.

 

V okrese Rimavská Sobota bolo 8,7 tisíca poberateľov sociálnych dávok, čo tvorí 10,30 % z počtu obyvateľov tohto okresu. V okrese Gelnica bolo v apríli tohto roka 9,09 % ľudí, ktorí žili zo sociálnych dávok, čo zodpovedá 2,9 tisíca sociálne odkázaným osobám.

 

img


Najmenej sociálne odkázaných ľudí bolo v apríli v piatich bratislavských okresoch a okrese Senec. V okrese Senec bolo v hmotnej núdzi 0,16 % obyvateľov, teda 156 osôb. V piatich bratislavských okresoch bolo na dávky v hmotnej núdzi odkázaných od 0,16 % po 0,25 % ich obyvateľov, čo predstavovalo od 102 osôb v okrese Bratislava I po 296 ľudí v okrese Bratislava II.
 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies