So Sputnikom V to nevyšlo. Slovensko vakcínu predalo naspäť Rusku

NETKY.SK • 3 Júl 2021, 10:21 • 2 min
So Sputnikom V to nevyšlo. Slovensko vakcínu predalo naspäť Rusku

BRATISLAVA - Ministerstvo zdravotníctva SR (MZ SR) už predalo 160-tisíc vakcín Sputnik V späť ruskej strane.

Otvoriť časovú os

slovakia

left justify in out

Ide o 80-tisíc prvej dávky a 80-tisíc druhej dávky. Informuje o tom Denník N s tým, že rezort zdravotníctva potvrdil, že vakcíny sú už mimo Slovenska.

Denník N poukázal na to, že v skladoch má Slovensko vakcíny už len pre tých, ktorí čakajú na prvú alebo druhú dávku. Celkovo je Sputnikom V zaočkovaných 10 500 ľudí.

 

Na vakcínu ešte čaká osemtisíc ľudí a termín má pridelený zhruba 1 500 záujemcov. „Zostali nám vakcíny na zaočkovanie občanov, ktorí sa prihlásili na očkovanie,“ povedala hovorkyňa MZ SR Zuzana Eliášová.

Ruská strana kúpila vakcíny Sputnik V mesiac až dva pred exspiráciou a zaplatila za ne toľko, čo Slovensko. „Ruská strana ich kúpila presne za cenu, za ktorú sme ich nakupovali my – 9,95 dolára za dávku,“ hovorí Eliášová. V zmysle zmluvy je dohodnutá splatnosť kúpnej ceny v lehote 20 pracovných dní odo dňa dodania.

Prečítajte si tiež: Očkovanie Sputnikom V sa schyľuje k záveru. Do zahraničia štát pošle 160 tisíc nevyužitých dávoktwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Zakova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies