Snímka Pavla Barabáša zabodovala na festivale horských filmov

NETKY.SK • 23 December 2010, 8:51 • 2 min
Snímka Pavla Barabáša zabodovala na festivale horských filmov

Snímka Pavla Barabáša zabodovala na festivale horských filmov

slovakia

left justify in out

Film slovenského dokumentaristu Pavla Barabáša "Carstensz – Siedma hora" získal jednu z hlavných cien na španielskom festivale horských filmov Mendi Film Festival.
      Porota ho spomedzi 22 dokumentov, ktoré sa dostali do užšieho medzinárodného výberu, ocenila ako Najlepší horský film s tematikou environmentalizmu a ekológie, informovala TASR Hana Vítková zo spoločnosti K2 studio.
      Je to už pätnáste medzinárodné ocenenie pre tento film. Snímka obsahuje unikátne zábery zo zlatej bane, ktorá sa nachádza v blízkosti najvyššej hory Austrálie a Oceánie, Carstenszovej pyramídy.
      Dobrodružný dokument z prostredia novoguinejskej džungle autenticky zachytáva náročnú expedíciu k najexotickejšej a zároveň najťažšie dostupnej hore sveta Carstenszovej pyramíde. Okrem získania povolení je najväčším problémom presvedčiť nahých domorodcov, aby pomohli s transportom materiálu cez horskú džungľu až na mohutné ľadovce obkolesujúce legendárnu horu. Životy tu neohrozujú len pijavice, malarické komáre a iná drobná háveď, ale i domorodé kmene.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona