Slovensko poslalo humanitárnu pomoc pre Rohingov

NETKY.SK • 23 November 2017, 11:38 • 2 min
Slovensko poslalo humanitárnu pomoc pre Rohingov

BRATISLAVA - V reakcii na aktuálne najväčšiu humanitárnu krízu v juhovýchodnej Ázii vypravili tento týždeň zo Slovenska materiálnu pomoc pre rohingských utečencov z Mjanmarska.

slovakia

left justify in out

Humanitárnu pomoc, ktorej poskytnutie inicioval rezort diplomacie, vyčlenili zo zásob ministerstva vnútra a tvoria ju spacáky, poľné skladacie postele, prikrývky, karimatky, elektrocentrály a pršiplášte v hodnote zhruba 23-tisíc eur. Humanitárnu pomoc odovzdajú v polovici decembra v meste Cox´s Bazaar predstaviteľom vlády Bangladéšskej ľudovej republiky.

Eskalácia etnického násilia od augusta tohto roka voči Rohingom v Mjanmarsku spustila novú rozsiahlu utečeneckú vlnu. Väčšinu z doteraz 640-tisíc utečencov prijal Bangladéš a poskytol útočisko v prechodných táboroch ležiacich na východe krajiny pri meste Cox’s Bazar. V súčasnosti stále prichádzajú noví utečenci, Mjanmarsko už opustila viac ako polovica domácej populácie Rohingov. V Bangladéši sa ich zdržuje celkovo viac ako milión, pričom 60 percent tvoria najzraniteľnejšie skupiny – ženy, deti a starí ľudia.

Rohingovia sú považovaní za najprenasledovanejšiu národnostnú skupinu a ich postavenie nie je možné zlepšiť bez širokej podpory medzinárodnej komunity. Riešenie problémov utečencov v Bangladéši bude trvať desaťročia, pričom obrovské množstvo ľudí zostane odkázané na pomoc pri budovaní nového života v utečeneckých táboroch. Tieto sú sústredené najmä v okrese Cox's Bazaar, kam smeruje aj slovenská pomoc.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies