Slovensko je v boji o megainvestíciu IBM

NETKY.SK • 26 August 2010, 12:19 • 2 min
Slovensko je v boji o megainvestíciu IBM

Slovensko je v boji o megainvestíciu IBM - Slovensko Slovensko je v boji o investíciu amerického počítačového koncernu IBM. Ak by sa centrála spoločnosti rozhodla pre SR, firma tu zamestná 3000 pracovníkov.

slovakia

left justify in out

img

Slovensko je v boji o investíciu amerického počítačového koncernu IBM. Ak by sa centrála spoločnosti rozhodla pre SR, firma tu zamestná 3000 pracovníkov. Dnes o tom informoval denník Hospodárske noviny.
      V rámci projektu "Vzdialená správa serverov a aplikácií" chce IBM ponúkať služby pre amerických zákazníkov zo vzdialenejšieho pracoviska. Medzi okruh piatich horúcich favoritov sa dostalo aj Slovensko. V hre je viacero lokalít, medzi nimi aj Žilina a Košice. Už v nasledujúcom roku by prácu vo vybranom meste dostalo 200 uchádzačov. Plne spustená prevádzka počíta v roku 2013 až s 3000 zamestnancami. Teraz IBM zamestnáva na Slovensku približne 4000 ľudí.
      Vedenie spoločnosti nechcelo investičné plány potvrdiť, ani vyvrátiť. "Nekomentujeme. K tejto otázke sa nebudeme vyjadrovať," odmietla prezradiť akékoľvek informácie Stanislava Suchá, komunikačná manažérka IBM Slovensko.
      O možnej investícii americkej spoločnosti však vedelo ministerstvo hospodárstva a výstavby (MHV). Pripustilo, že je pripravené poskytnúť jej aj štátnu podporu, jej výšku však nechcelo konkretizovať. "Keďže nie sú známe definitívne parametre investičného projektu, bolo by neopodstatnené vyjadrovať sa k špecifikácii možnej podpory zo strany ministerstva," uviedol Dárius Bošjak z MHV.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
JAR JE TU O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona