Slovensko dobehlo Nemecko, za náš dlh sa platí

NETKY.SK • 4 Marec 2015, 09:52 • 2 min
Slovensko dobehlo Nemecko, za náš dlh sa platí

slovakia

left justify in out

BRATISLAVA - Roky to bol pre nás nedosiahnuteľný cieľ. Z diaľky sme sa prizerali, ako sa ho darí napĺňať Nemecku.


linkedinfacebooktwitterwhatsappinstagram

Teda krajine, ktorú investori považujú za jednu z najbezpečnejších. Teraz sa túto métu podarilo dosiahnuť aj nám. 

 

Päťročné slovenské dlhopisy sa na sekundárnych trhoch obchodujú po prvýkrát s mínusovým výnosom. Znamená to, že investori sú ochotní priplatiť si zato, že môžu uložiť svoje peniaze do bezpečných štátnych cenných papierov.

 

Pod zmenu sa podpísala najmä nová menová politika Európskej centrálnej banky. Informáciu publikuje denník Hospodárske noviny.



Autor: Redakcia Netky



Netky počítadlo prazdniny
00 DNÍ00 HODÍN00 MINÚT00 SEKÚND

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies