Slovensko čiastočne uvoľňuje zákaz predaja ochranných pomôcok

NETKY.SK • 9 Jún 2020, 11:17 • 2 min
Slovensko čiastočne uvoľňuje zákaz predaja ochranných pomôcok

BRATISLAVA - Zákaz predaja osobných ochranných prostriedkov by sa mal čiastočne uvoľniť. Dôvodom je zlepšenie situácie okolo nového koronavírusu.

slovakia

left justify in out

Schválené v dnešných hodinách

Vyplýva to z novely zákonov v oblasti zdravotníctva v súvislosti so šírením choroby COVID-19, ktorú v dnešných hodinách schválili poslanci Národnej rady (NR) SR. Parlament o novele rokoval v skrátenom legislatívnom konaní.

 

img

 

Čo všetko sa upravuje? 

Právnou úpravou v súvislosti s mimoriadnymi opatreniami pre COVID-19 sa majú upraviť ustanovenia súvisiace s epidemiologickými ambulanciami kreovanými pre pacientov s ochorením COVID-19. Upraviť sa majú aj podmienky, pri ktorých môže byť pomer úhrady zdravotnej poisťovne a doplatku poistenca za liek, zdravotnícku pomôcku alebo dietetickú potravinu zmenený tak, aby sa udržala stabilita systému verejného zdravotného poistenia. Rovnako sa má zrušiť aj dočasné pozastavenie ďalšieho vzdelávania zdravotníckych pracovníkov.

 

img

 

Nová právna úprava má udržať stabilitu systému verejného zdravotného poistenia. Úprava legislatívy má priniesť ročnú úsporu vo výške najmenej dvoch miliónov eur. Zmeny by mali pozitívne ovplyvniť zníženie výdavkov domácností v súvislosti s očakávaným znížením doplatkov za lieky v zozname kategorizovaných liekov.

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies