Slovenská pošta chce kúpiť dve triediace linky za 10,5 mil. eur

NETKY.SK • 19 December 2013, 16:28 • 2 min
Slovenská pošta chce kúpiť dve triediace linky za 10,5 mil. eur

BRATISLAVA - Slovenská pošta, a. s. plánuje využiť dve automatizované triediace linky na balíky pre svoje hlavné spracovateľské strediská v Bratislave a Košiciach.

slovakia

left justify in out

Slovenská pošta, a. s. pripravuje tender na nákup dvoch automatizovaných triediacich liniek na balíky so záručnou podporou za predpokladanú cenu 10,5 mil. eur bez dane z pridanej hodnoty. Triediace linky plánuje využiť pre svoje hlavné spracovateľské strediská v Bratislave a Košiciach. Vyplýva to z oznámenia o príprave súťaže vo Vestníku verejného obstarávania. 

"Balíkový trh vnímame z pohľadu budúcnosti Slovenskej pošty ako veľmi perspektívny a preto je naším dlhodobým strategickým zámerom zvýšiť podiel na tomto trhu," skonštatoval generálny riaditeľ Slovenskej pošty Tomáš Drucker. Automatizované triedenie balíkov podľa neho prinesie racionalizáciu a zvýšenú efektívnosť. Pomôcť má aj zníženie chybovosti triedenia, ktoré spôsobujú ľudský faktor a morálne opotrebované technológie. 

Triediace technológie, ktoré chce pošta nahradiť, boli totiž podľa hovorkyne Slovenskej pošty Stanislavy Pondelovej uvedené do prevádzky ešte v rokoch 1974 a 1994. V bratislavskom stredisku je 30-percentná úspešnosť automatického triedenia a v košickom len 10 %. Pre porovnanie, nová automatizovaná triediaca linka v Žiline spracováva balíky s úspešnosťou až 91 %. "Okrem nedostatočnej kapacity a úspešnosti triedenia balíkov, nedokážu pôvodné zariadenia spracovávať dnes štandardne používané druhy obalov," uzavrela Pondelová. 

Slovenská pošta, a. s. vznikla 1. januára 1993 ako štátny podnik so sídlom v Bratislave, od 1. marca 1996 má centrálu v Banskej Bystrici a od 1. októbra 2004 sa zmenila na akciovú spoločnosť. Jej akcionárom je štát v zastúpení Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR. Spoločnosť má základné imanie 214,3 mil. eur a prevádzkuje sieť viac ako 1 500 plne automatizovaných pobočiek. Okrem klasických poštových služieb tak môže poskytovať aj finančné, bankové, komunikačné a elektronické služby.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies