Slováci otvoria európsky šampionát duelom s Poľskom

NETKY.SK • 2 December 2016, 10:47 • 2 min
Slováci otvoria európsky šampionát duelom s Poľskom

KRAKOV - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov sa v základnej A-skupine budúcoročných majstrovstiev Európy tejto vekovej kategórie v Poľsku stretne s usporiadateľskou krajinou, obhajcom titulu Švédskom a Anglickom. Štvrtkový žreb v Krakove rozhodol tom, že Slováci a Poliaci obstarajú 16. júna v Lubline otváracie stretnutie šampionátu.

slovakia

left justify in out

Zverencov Pavla Hapala, ktorí sa na ME 2017 prebojovali ako víťazi ôsmej kvalifikačnej skupiny, vytiahli z tretieho výkonnostného koša spoločne so Švédskom. Anglicko figurovalo v druhom koši a Poľsko ako organizátor malo vopred istú pozíciu 1 v A-skupine.

 

Na slovenskú "dvadsaťjednotku" čaká po roku 2000 druhá účasť medzi európskou elitou, na žrebe ju zastupovali tréner Pavel Hapal, jeho asistent Oto Brunegraf, technický vedúci mužstva Jakub Kojnok a generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Jozef Kliment.

 

Záverečný turnaj sa odohrá od 16. do 30. júna v šiestich poľských mestách: Lublin (otváracie stretnutie, A-skupina), Kielce (A-skupina), Gdyňa (B-skupina), Bydgoszcz (B-skupina), Krakov (C-skupina, semifinále, finále), Tychy (C-skupina, semifinále). V semifinále sa predstavia víťazi skupín a najlepší národný tím z druhého miesta.

žreb ME 2017 futbalistov do 21 rokov:

 

A-skupina: Poľsko, SLOVENSKO, Švédsko, Anglicko

 

B-skupina: Portugalsko, Srbsko, Španielsko, Macedónsko

 

C-skupina: Nemecko, Česko, Dánsko, Taliansko

 

img

 

termíny ME 2017 futbalistov do 21 rokov:

A-skupina: 16., 19. a 22. júna

B-skupina: 17., 20. a 23. júna

C-skupina: 18., 21. a 24. júna

semifinále 1 (víťaz A - druhý z B/C alebo víťaz C): 27. júna

semifinále 2 (víťaz B - druhý z A alebo víťaz C): 27. júna

finále: 30. júna

 

hlasy po žrebe

 

Pavel Hapal, tréner SR 21: "Myslím si, že spokojní musíme byť s akoukoľvek skupinou, všetky mužstvá sú veľmi silné. Som predovšetkým rád, že hráme s usporiadateľskou krajinou, čo bude veľký zážitok. Okrem toho hráme proti obhajcovi trofeje z minulých majstrovstiev a s Anglickom, ktoré je považované za kolísku futbalu. Verím, že ani v takejto konštelácii nás nebudú brať ako outsiderov a ukážeme naše futbalové schopnosti. Snáď budeme aj na ME pokračovať vo výkonoch z kvalifikácie."

 

Jozef Kliment, generálny sekretár SFZ: "Čo sa má stať, to sa stane. Všetky tímy prítomné na žrebe sú kvalitné, príliš si nenavyberáme. Skupina je veľmi ťažká, ale zároveň aj zvládnuteľná. Narazíme na Poľsko v otváracom zápase, tlak bude na strane súpera, domáci si budú priať víťazstvo, čo môže byť našou výhodou. Považujem za dôležité, že nehráme v najvzdialenejšej skupine od Slovenska, dúfam tak v početnú návštevu slovenských fanúšikov."

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies