Slnko Records končí rok 2017 kompiláciou z vydaných albumov

NETKY.SK • 25 December 2017, 12:20 • 2 min
Slnko Records končí rok 2017 kompiláciou z vydaných albumov

BRATISLAVA – Slovenské hudobné vydavateľstvo Slnko Records má za sebou opäť mimoriadne aktívny rok. Spolu osem albumov, ktoré na rešpektovanej značke vyšlo a tri albumy v spoločnej distribúcii, zahŕňajú silné debuty, nové tváre, známe mená, folk, hip-hop, alt-pop, orchestrálnu filmovú hudbu aj experimentálnejšie žánre.

slovakia

left justify in out

Vzorku z celého roka si fanúšikovia už tradične môžu vypočuť na kompilácii Slnko Records 2017. Je na nej po jednej skladbe z každého albumu a ako celok sa dá 11 skladieb stiahnuť zadarmo.

 

Za uplynulých dvanásť mesiacov vyšli postupne platne od skupiny Korben Dallas (Stredovek), Archívneho Chlapca (Tranzit), Tante Elze (Hmota), Mariána Slávku (vLáska), Tolstoys (Botanika), Modrých hôr (Luxus clan), Bad Karma Boy (Prekrásny nový svet), dvojíc Martin Geišberg & Daniel Špiner (V jabloňovom raji) a Shina / Slavo Solovic (Analemma). K tomu sa pridali aj unikátne koncertné albumy od Jany Kirschner (Živá) a Kataríny Koščovej s Geišbergovcami (Naživo).

 

„Bol to veľmi zaujímavý rok, niektoré kapely sa nám vydali na samostatnú cestu a ja im veľmi držím palce, aby im vydavateľský chlebíček zachutil. Zostávame však v spojení a pomáhame si, kde sa dá. Pribudli veľmi silné debuty, ktoré robím asi najradšej, ako svoju osobnú dobrodružnú cestu objavovania nového a nepoznaného a mimoriadne ma teší, keď natrafím na niečo, čo sa chytí, ľuďom sa páči a hlavne pokračuje ďalej. No a novinkou sú live nahrávky, ktorých sme zatiaľ mali pomenej, zato obidve tohtoročné sú naozaj mimoriadne vydarené,“ uviedla pre médiá zakladateľka vydavateľstva Shina.

 

Kompiláciu Slnko Records 2017 si záujemcovia môžu stiahnuť zadarmo na webovej stránke www.slnkorecords.sk/slnko-artists/slnko-records-2017.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies