Skupina No Name má novú verziu skladby Ďakujem, že si a k nej krásny filmový klip!

NETKY.SK • 27 August 2022, 08:00 • 2 min
Skupina No Name má novú verziu skladby Ďakujem, že si a k nej krásny filmový klip!

Chalani presne v deň 26. výročia kapely zverejňujú poetický klip k novej verzii megahitu Ďakujem, že si.

slovakia

left justify in out

 

Igor Timko, Dušan Timko, Ivan Timko, Roman Timko, Zoli Šallai a Pavol Jakab zo skupiny No Name sú na scéne presne 26 rokov. Výročie oslavujú koncertovaním a novým klipom k novej skladbe Ďakujem, že si 2022! 

 

„S každou novou sezónou, či sú to v lete festivaly alebo naše vlastné turné, zakaždým jemne meníme aranžmány tak, aby sme priniesli poslucháčom niečo nové, nejaký presah. A odkedy s nami hrá nový basák Pali Jakab, kapela má výraznú posilu aj na tomto poste. A práve takouto inováciou prešla aj naša Ďakujem že si. Zahrali sme ju na jednom koncerte na Morave. Po koncerte prišiel za nami šéf hudby rádia z Brna, že to okamžite chce ako singel,“ neskrýva radosť líder kapely Igor Timko.

 

img

 

Po prerobenej verzii hitu už siahli viaceré rádiá a dá sa nájsť aj na všetkých digitálnych platformách.

 

„Nová verzia skladby Ďakujem, že si je prekopaná od podlahy. Ostali v podstate len hitové a známe spevové linky. Pieseň má kompletne nový šat. Znie to súčasne a poslucháč má pocit, že sa mu chce tancovať,“  dopĺňa Igor.

 

img

 

Klip ku skladbe zverili režisérovi Jurajovi Lehotskému, kameramanovi  Timotejovi Križkovi a producentovi Pavlovi Jelenekovi, s ktorými chalani už roky spolupracujú. Výsledkom je nádherný poetický filmový kúsok. Prerábka piesne Ďakujem, že si 2022 predznamenáva jesenné vydanie toho najlepšieho, čo No Name za 25 rokov kariéry vytvorili pre slovenských a českých fanúšikov. Kapela totiž chystá bestofku v podobe vinylovej platne. Teraz majú No Name nabité koncertné leto. Niekedy hrajú aj šesťkrát za týždeň. 

 

img

 

„Sme v jednom kole už od 1. apríla. Tým, že sa koncerty za riekou Morava rozbehli už začiatkom jari  a opatrenia s covidom sa v Česku uvoľnili rýchlejšie, sme koncertne aktívni už päť mesiacov. Po uvoľnení opatrení nastal opačný extrém, teda každý chce odohrať a zorganizovať všetko a hneď. Pre muzikantov je to síce dobrá správa, ale je to náročné. Sme teda sústredení a koncentrovaní tak, aby sme odohrali to, čo máme v kapelovom kalendári,“ uzatvára Igor Timko.

 

Aktuálne pracuje kapela na novom albume a pripravuje aj vlastné turné.

 

Nový klip Ďakujem, že si 2022 si môžete pozrieť tu:  

 

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Felecia sefredaktorka
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies