Skokanom roka v platení dane z príjmu sa stal eusteram

NETKY.SK • 8 December 2015, 12:18 • 2 min
Skokanom roka v platení dane z príjmu sa stal eusteram

BRATISLAVA – Najlepší platitelia dane z príjmu právnických osôb za minulý rok za jednotlivé kraje dostali dnes od prezidenta slovenskej finančnej správy (FS) Františka Imreczeho ocenenia Merkúr 2015.

slovakia

left justify in out

Ocenenie daňového úradu pre vybrané subjekty si opakovane odniesla žilinská automobilka Kia Motors Slovakia. Skokanom roka v platení daní z príjmu sa tento rok stala akciová spoločnosť eustream, prepravca zemného plynu na Slovensko a ďalej na európske trhy. V medziročnom porovnaní 2013 a 2014 zaznamenala najväčší nárast dane.

 

"Kritériá sme chceli nastaviť čo najférovejšie. Súťaž je postavená tak, že oceňujeme daňovníkov za každý kraj individuálne a osobitne za úrad pre vybrané daňové subjekty, ktorý združuje najväčšie spoločnosti na Slovensku. Takisto udeľujeme cenu aj skokanovi roka, ktorý zaplatil na daniach najväčší rozdiel v porovnaní s predchádzajúcim rokom. Udalosť považujem za dôležitú pre firmy, pretože takto im finančná správa dáva spätnú väzbu, že ich daňovú disciplínu si všíma a oceňuje. Považuje ich za dôležitý príklad pre ostatné spoločnosti. Udalosť ako taká vytvára medzi nami partnerský vzťah," zhodnotil pre TASR Imrecze.

 

Skokan roka, spoločnosť eustream, odvádza všetky dane štátu už stabilne a ako povedal TASR podpredseda predstavenstva ocenenej akciovej spoločnosti Róbert Haščák, je to nielen povinnosť, ale od spoločnosti sa to aj očakáva.

 

"Podporovať štátny rozpočet je jednoznačne jednou z našich hlavných úloh. Tento rok z nášho pohľadu vyzerá tiež zaujímavo, možno budú tie hospodárske výsledky najzaujímavejšie od založenia spoločnosti, čo je napriek súčasnej turbulentnej situácii pozoruhodné. Ale do budúceho roka už trochu pozeráme s obavami. Vidíme, čo sa deje vo svete," skonštatoval Haščák.

 

Za Bratislavsky kraj si cenu opakovane odniesla Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (Javys), ktorá sa zameriava na prevádzkovanie, udržiavanie a vyraďovanie jadrových zariadení, ako aj nakladanie s vyhoretým jadrovým palivom. V Banskobystrickom kraji bola znovu ocenená Slovenská banská, s.r.o. Okrem iného zameriava na banskú činnosť a regionálny výskum. Najlepším platiteľom dane v Košickom kraji sa stala Východoslovenská energetika, za Nitriansky kraj si prevzala ocenenie akciová spoločnosť de Miclén, známa svojou paletou kozmetických výrobkov. V Prešovskom kraji bola najlepším platiteľom dane Muller textiles Slovakia, s.r.o., ktorá sa špecializuje na vývoj a výrobu technických textílií využívaných najmä v automobilovou priemysle. Za Trenčiansky kraj bola ocenená cestovná kancelária Pharmaeduca, s.r.o., za Trnavský kraj Respect Slovakia, s.r.o., ktorá sa zaoberá najmä poistením priemyselných a podnikateľských rizík a v Žilinskom kraji bola ocenená Dhollandia Central Europe, s.r.o., ktorá sa zaoberá výrobou zdvíhacích a manipulačných zariadení.

V tomto roku sa konal už 3. ročník súťaže, ktorá má pomenovanie po patrónovi obchodu.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies