Simon: Ani Hamšík či Hossa nevykrikujú, reaguje na Kližana

NETKY.SK • 14 December 2016, 15:08 • 2 min
Simon: Ani Hamšík či Hossa nevykrikujú, reaguje na Kližana

BRATISLAVA - Na ostrú kritiku Martina Kližana v jeho príspevku na facebookovej profile určenú vedeniu slovenského tenisu zareagoval jeho bývalý tréner Ladislav Simon.

slovakia

left justify in out

Nepáčili sa mu viaceré Kližanove vyjadrenia vrátane toho silno ironického, že bez neho "by Slováci hrali v šiestej neandertálsko-svetovej skupine Davisovho pohára."

 

K tejto téme Ladislav Simon na facebooku konkrétne podotkol: "Spomínaš, že by bez teba Slováci hrali 6. neandertálsku skupinu? Musím ti povedať, že nehrali. Ani pri tvojej účasti sme sa nikdy nedostali do svetovej skupiny, a ani pri tvojej neúčasti v roku 2016 sme nevypadli z II. svetovej skupiny, teda I. skupiny euroafrickej zóny. Je to veľmi neúctivé k hráčom a k celému tímu. Ani iné športové hviezdy Hamšík, Hossa, ktorých spoluhráči sú slabší, nevykrikujú, kde by boli bez nich."


Simon zároveň objektívne priznal, že Kližan je dlhodobo najlepší slovenský tenista a veľmi si váži a rešpektuje ním dosiahnuté úspechy: "Samozrejme, daviscupový tím je s tebou silnejší, ale iba vtedy, ak v ňom chceš byť a vytváraš ako líder ten správny teamwork," myslí si Simon.


Súčasný tréner Norberta Gombosa v rámci programu Národného tenisového centra (NTC) Simon vyjadril svoj názor aj na tvrdenie Kližana, prečo by mal povinne reprezentovať ako súčasť zmluvy s NTC, kde od svojich 20 rokov už nepôsobí a že Slovenskému tenisovému zväzu už dávno splatil to, čo do neho svojho času v NTC investovali.


"V 16 rokoch si v zastúpení rodičov veľmi rád podpísal zmluvu, že budeš mať zabezpečenú prípravu v NTC a hradených 18 (v skutočnosti ti ich uhradili asi 24) zahraničných turnajov na rok. Zahŕňalo to letenky, ubytovanie, trénera a jeho letenky, ubytovanie a diéty. Turnaje boli po celom svete - Austrália, Južná Amerika, USA. Tvojou povinnosťou bolo odvádzať, myslím si 15% z ´prize money´ a hrať v Davisovom pohári - zadarmo. Zmluva bola na 2 roky. Po dvoch rokoch si mohol z NTC odísť. Ty si však v NTC zostal a podpísal ďalší dvojročný kontrakt s tými istými podmienkami. Bolo to pre teba veľmi výhodné, lebo tvoje príjmy v tom čase boli nízke, keďže si hral prevažne na turnajoch kategórie futures a challengre. Keď si sa začal presadzovať vo väčšej miere na hlavnom okruhu ATP a bol si už mimo NTC, tak všetky zarobené peniaze boli len tvoje. Zostala ti už len povinnosť hrať v Davisovom pohári zadarmo. Myslím si, že to zo strany NTC či zväzu nebola až taká neférová ponuka, ako to ty prezentuješ," uviedol Simon prostredníctvom facebooku.


Dvadsaťsedemročný Martin Kližan, člen TK Slávia STU Bratislava, sa stal v ankete Slovenského tenisového zväzu na sklonku tejto sezóny Tenistom roka 2016. V tomto bilančnom hodnotení triumfoval po piaty raz aj preto, že na hlavnej profesionálnej úrovni získal tituly vo dvojhre v holandskom Rotterdame a nemeckom Hamburgu, zhodne so štatútom ATP World Tour 500. Vo štvorhre sa rovnakým spôsobom presadil v chorvátskom Umagu. A to aj napriek tomu, že mal sezónu výrazne poznačenú zraneniami. Kližan chýbal na nedávnom galavečere STZ spojenom s odovzdávaním cien najlepším.

Moška v bilančnom rozhovore roku 2016: Kližan poškodil reputáciu STZ

 

 

"Nechcem komentovať Kližanove vyjadrenia, ale Martin Kližan veľmi poškodil spoluhráčov v tíme a celý daviscupový tím, poškodil reputáciu STZ a dvoch výrazných osobností slovenského tenisu prezidenta Tibora Macka a olympijského víťaza Miloša Mečířa, ktorí požívajú veľký rešpekt a úctu u väčšiny tenisových klubov a tenisovej verejnosti. Obaja pritom pracujú dlhé roky ako dobrovoľní funkcionári bez nároku na odmenu. Čo sa týka mojej osoby – zastávam výkonnú funkciu viac ako 20 rokov a som na kritiku zvyknutý, lebo musím robiť aj rozhodnutia, ktoré sa nie všetkým páčia. Som však presvedčený, že sú v prospech slovenského tenisu," citoval Mošku oficiálny web STZ.

 

Tenis sa v roku 2016 zaradil medzi úspešné slovenské športy. "Najprenikavejší výsledok a jeden z najväčších úspechov slovenského športu dosiahla Dominika Cibulková víťazstvom na Masters v Singapure a posunom na piate miesto na svete. Martin Kližan vyhral dva turnaje ATP World Tour 500, Andrej Martin bol na olympijských hrách v Riu de Janeiro v osemfinále, Norbert Gombos vyhral najvýznamnejší domáci turnaj Peugeot Slovak Open. Darilo sa aj juniorom, znovu sa naši reprezentanti prebojovali do grandslamových finále – Tereza Mihalíková vyhrala štvorhru na Australian Open a bola vo finále dvojhry, v Melbourne bol vo finále štvorhry Lukáš Klein a v New Yorku vo finále dvojhry Viktória Kužmová. V tímoch boli hráčky do 14 rokov na majstrovstvách sveta piate, naše daviscupové družstvo je 18. vo svetovom rebríčku v konkurencii vyše 130 krajín a fedcupové skončilo na 15. mieste medzi 100 krajinami sveta," zbilancoval generálny sekretár STZ pre www.stz.sk.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies