Šimkovičová ustála odvolávanie, poslanci koalície jej tlieskali. Podržali aj Dolinkovú, zostávajú vo funkcii

NETKY.SK • 14 Máj 2024, 12:30 • 2 min
Šimkovičová ustála odvolávanie, poslanci koalície jej tlieskali. Podržali aj Dolinkovú, zostávajú vo funkcii

BRATISLAVA - Poslancom parlamentu sa nepodarilo odvolať Martinu Šimkovičovú ani Zuzanu Dolinkovú z ministerských postov. Za vyslovenie nedôvery oboch bolo len 64 z 142 prítomných poslancov. Koalícia po hlasovaní Šimkovičovej zatlieskala.

slovakia

left justify in out

Návrhy opozície

Návrh na odvolanie ministerky kultúry podali opozičné PS a SaS ešte vo februári. Ministerka podľa nich neprimerane zasahuje do slobody kultúry svojimi výrokmi a krokmi. Šimkovičová ich argumenty odmietla, deklarovala napĺňanie vízie pre kultúru z vládneho programu. Zastali sa jej aj koaliční kolegovia a členovia vlády.

Ministerku zdravotníctva zas navrhli odvolať hnutie Slovensko, PS a KDH. Argumentujú neriešením problémov zdravotníctva, ako kolabujúci ambulantný sektor či nedostatok sestier. Hovoria aj o ohrozovaní eurofondov. Dolinková odmietla ich výčitky. Tvrdí, že jej rezort postupne rieši spomínané problémy. Informovala, že pripravuje aj reformu všeobecnej ambulantnej starostlivosti. o jej osude budú hlasovať o jedenástej.

Poslanci majú na programe aktuálnej 12. schôdze ešte niekoľko neprerokovaných bodov.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TA3 / TASR, Foto: ta3.com
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies