Silvester v Bratislave opäť s bohatým programom

NETKY.SK • 31 December 2018, 09:43 • 2 min
Silvester v Bratislave opäť s bohatým programom

BRATISLAVA - Polnočný ohňostroj na Dunaji spojeným so svetelnou a hudobnou šou so scenériou dunajského nábrežia. Tak bude vyzerať vítanie nového roka 2019 v centre Bratislavy. Centrálnou zónou silvestrovských osláv v meste bude Námestie Ľudovíta Štúra, Hviezdoslavovo námestie a Rázusovo nábrežie.

slovakia

left justify in out

Ohňostroj bude odpálený z plavidla uprostred rieky Dunaj s hudobnou kulisou na motívy slávneho valčíka Johana Straussa - Na krásnom modrom Dunaji. Pred a počas ohňostroja bude paralelne prebiehať svetelno-laserová šou na Námestí Ľudovíta Štúra a Rázusovom nábreží, ktorú bude dopĺňať hudba slovenských a českých klasikov. V rámci vizuálno-svetelnej šou bude pripravená nadrozmerná časomiera na Námestí Ľudovíta Štúra, ktorá bude odrátavať záverečné minúty roka 2018.

 

img

časomiera na Námestí Ľudovíta Štúra

Zdroj: TASR

 

Bratislavčania a návštevníci mesta sa môžu prísť do centra zabávať na Silvestra už od 22. hodiny. Mestská časť Staré Mesto pripravila na Hviezdoslavovom námestí "warm-up party".

 

Diskotéka potrvá pod holým nebom až do zhruba 2. hodiny po polnoci. Na bezpečnosť a nerušený chod silvestrovskej noci budú dohliadať posilnené hliadky mestskej a štátnej polície spolu s pracovníkmi strážnej služby a zdravotníkmi. Aj tento rok bude do centra osláv šesť kontrolovaných vstupov, na ktorých budú príslušníci policajných zložiek dávať pozor na to, aby návštevníci do centrálnej zóny v Starom Meste vstupovali bez akýchkoľvek nebezpečných predmetov, ako sú napríklad sklenené fľaše či ostré predmety.

 

img

posledná noc roku 2017 na Hviezdoslavovom námestí

Zdroj: TASR

 

Mesto Bratislava upozorňuje, že podľa jeho všeobecne záväzného nariadenia o pyrotechnike je prísne zakázané akékoľvek používanie voľne dostupnej pyrotechniky. Hlavné mesto žiada ľudí, ktorí sa chystajú oslavovať Silvestra v centre mesta, aby v prípade dopravy uprednostňovali MHD pred automobilovou dopravou. Nočná doprava bude počas celej noci posilnená mimoriadnymi linkami či vypravením vozidiel s vyššou kapacitou.

 

img

Zdroj: TASR 

 

Pre automobilovú dopravu bude počas silvestrovskej noci uzatvorené Vajanského nábrežie a Námestie Ľudovíta Štúra od 22. hodiny a premávka tu bude opäť obnovená až v Novom roku (1. 1.) po 2.30 h. Magistrát deklaruje, že ihneď po skončení ohňostroja na nábreží Dunaja začnú upratovacie čaty s jeho čistením, aby ho uvoľnili pre dopravu a postupne do rána bolo upratané aj celé centrum mesta.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
lukas cief
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies