Severná Kórea odpálila rakety, protestuje proti cvičeniam USA

NETKY.SK • 2 Marec 2015, 15:19 • 2 min
Severná Kórea odpálila rakety, protestuje proti cvičeniam USA

SOUL - Severná Kórea vystrelila v pondelok zo svojho západného pobrežia dve rakety krátkeho doletu.

slovakia

left justify in out

Ide o prejav odporu voči každoročným vojenským manévrom Južnej Kórey a Spojených štátov. Odpaly sa uskutočnili len niekoľko hodín pred plánovaným začiatkom cvičení, ktoré KĽDR označuje za nácvik vojny. Rakety leteli asi 490 kilometrov zo západného mesta Nampo a dopadli do mora východne od Kórejského polostrova. Proti týmto krokom protestovala Južná Kórea i Japonsko, podľa ktorých boli neohlásené rakety hrozbou pre bezpečnosť vo vzduchu i na mori a označili ich preto za provokáciu.

 

Každoročné manévre Južnej Kórey a Spojených štátov zahŕňajúce desaťtisíce vojakov pravidelne vyvolávajú protesty a hrozby zo strany Severnej Kórey. Spoločné americko-juhokórejské velenia uviedlo, že Sever bol o dátume ako aj "neprovokatívnej povahe" cvičení informovaný. Dvojfázové cvičenia by mali trvať do 24. apríla. 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies