Šéf nemeckého finančného dohľadu BaFin varuje pred bitcoinom

NETKY.SK • 25 December 2017, 11:45 • 2 min
Šéf nemeckého finančného dohľadu BaFin varuje pred bitcoinom

BERLÍN - Šéf Úradu pre finančný dohľad BaFin Felix Hufeld BaFin varoval spotrebiteľov pred investíciou do bitcoinu.

slovakia

left justify in out

Podľa Hufelda príde k "excesom, ktoré vyprodukujú zatrpknutých porazených". Preto vyzval k maximálnej opatrnosti. Investori si musia byť vedomí, že "v najhoršom prípade prídu o všetky svoje peniaze".

 

Hufeld v rozhovore pre nemecký denník Bild zdôraznil, že jeho úrad bude vývoj okolo bitcoinu pozorne sledovať. Dodal však, že BaFin takisto musí najprv pochopiť tento trh. "Všetci stojíme pred úlohou porozumieť tejto oblasti a vybudovať si know-how." Prudký nárast ceny bitcoinu je podľa Hufelda "špekulatívny", pričom existuje možnosť straty celej investície.

 

Najznámejšia kryptomena sa od začiatku roka do 17. decembra zhodnotila 20-násobne, keď jej kurz vyskočil z menej než 1000 USD až na 19.666 USD na luxemburskej platforme Bitstamp a na iných platformách dokonca prekonal hranicu 20.000 USD. Od nedele 17. 12. však bitcoin oslabuje a v piatok (22. 12.) na platforme Bitstamp padol až na 12.560 USD.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sidorova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies