SE pokračujú v dostavbe 3. a 4. bloku JE Mochovce podľa plánu

NETKY.SK • 24 August 2010, 12:28 • 2 min
SE pokračujú v dostavbe 3. a 4. bloku JE Mochovce podľa plánu

SE pokračujú v dostavbe 3. a 4. bloku JE Mochovce podľa plánu

slovakia

left justify in out

Slovenské elektrárne (SE), a.s., Bratislava pokračujú v dostavbe 3. a 4. bloku jadrovej elektrárne (JE) Mochovce (EMO) podľa plánu. Vyplynulo to z pondelňajšieho stretnutia (23.8.) ministra hospodárstva a výstavby(MHV) SR Juraja Miškova, ktorý prijal predstaviteľov spoločnosti Slovenské elektrárne, a.s.
      "Cieľom tohto prvého stretnutia s novým vedením rezortu bolo informovať ministra o plánovaných investíciách a celkovom stave spoločnosti," informoval komunikačný odbor rezortu hospodárstva a výstavby. Vedenie SE predstavilo spoločnosť ako najväčšieho výrobcu elektriny na Slovensku.
      Generálny riaditeľ a predseda predstavenstva SE Paolo Ruzzini podľa MHV SR podrobne informoval ministra Miškova o pokračovaní prác na dostavbe 3. a 4. bloku JE Mochovce.
      Diskutovalo sa o otvorených otázkach, o realizovaných a plánovaných investíciách, o procese ukončenia privatizácie a o problematike Národného jadrového fondu. "Obe strany sa zhodli na ďalšej kooperácii," dodal rezort hospodárstva.
      SE, a. s., Bratislava sú najväčším výrobcom elektriny na Slovensku a druhým najväčším výrobcom elektriny v strednej a východnej Európe. Po ukončení privatizácie v apríli 2006 Enel S.p.A. kontroluje 66 % spoločnosti a zvyšných 34 % vlastní Fond národného majetku SR, ktorého akcionárske práva vykonáva Ministerstvo hospodárstva a výstavby SR.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies