Sberbank vraj chystá predaj slovenskej dcéry, záujem má Penta, UniCredit a OTP Bank

NETKY.SK • 23 Február 2015, 10:36 • 2 min
Sberbank vraj chystá predaj slovenskej dcéry, záujem má Penta, UniCredit a OTP Bank

PRAHA - Ruská banka Sberbank chystá predaj svojich dcér na Slovensku a v Maďarsku. Uviedli to v pondelok české Lidové noviny, ktoré citovali nemenované zdroje.

slovakia

left justify in out

O slovenskú dcéru Sberbank sa podľa denníka zaujímajú tri skupiny, a to česko-slovenská investičná skupina Penta, talianska banka UniCredit a maďarská OTP Bank. Česká dcéra Sberbank nie je na predaj, uviedli Lidové noviny. "Sberbank v Českej republike nie je na predaj, ale už sa pripravuje predaj v Maďarsku a na Slovensku," citoval denník nemenovaného investora.

 

Čistý zisk ruskej Sberbank v januári tohto roka podľa ruských účtovných štandardov klesol na 3,7 mld. rubľov (RUB) z úrovne 31,6 mld. RUB v rovnakom mesiaci minulého roka. Čisté úrokové výnosy banky boli v januári v sume 47,9 mld. RUB, čo bol medziročný pokles o 33,6 %. Rezervy banky na úvery, ktoré nie sú riadne splácané, k 1. februáru boli vo výške 857,3 mld. RUB, pričom na začiatku predošlého mesiaca boli v sume 810,47 mld. RUB.

 

Sberbank Slovensko bola do Obchodného registra SR zapísaná koncom augusta 1991. Do konca októbra 2007 pôsobila na trhu ešte ako Ľudová banka, potom zmenila názov na Volksbank Slovensko, keď sa jej hlavným akcionárom stala rakúska spoločnosť Volksbank International. Proces zmeny väčšinového akcionára Volksbank International sa uskutočňoval počas celej druhej polovice roka 2011. Zavŕšil sa 15. februára 2012, keď sa 100-percentným akcionárom Volksbank International stala ruská banka Sberbank. Obchodné meno a značku banka na Slovensku zmenila 15. februára 2013.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies