Saudskoarabský princ investuje do sociálnej siete Twitter 300 mil. USD

NETKY.SK • 20 December 2011, 10:35 • 2 min
Saudskoarabský princ investuje do sociálnej siete Twitter 300 mil. USD

Saudskoarabský princ investuje do sociálnej siete Twitter 300 mil. USD

slovakia

left justify in out

img

Saudskoarabský princ Alwalíd bin Tálal a jeho spoločnosť Kingdom Holding investujú do sociálnej siete Twitter 300 miliónov USD (229,64 milióna eur), čo saudskoarabskému miliardárovi umožní rozšíriť jeho mediálne impérium.

Podľa investičnej spoločnosti Kingdom Holding so sídlom v Rijáde investícia nasledovala po niekoľkých mesiacoch rokovaní a predstavuje "strategický podiel" v Twitteri. Koľko bude saudskoarabský princ v Twitteri vlastniť, spoločnosť nezverejnila, no vzhľadom na odhadovanú hodnotu sociálnej siete, ktorú niektorí analytici stanovili na takmer 8 miliárd USD, kombinovaná investícia predstavuje zhruba 3,75 %.

Alwalíd bin Tálal, ktorého majetok odhaduje časopis Forbes na takmer 20 miliárd USD, už kontroluje podiel v mediálnej spoločnosti News Corp a plánuje spustiť spravodajský kanál. Ten by mal konkurovať už etablovaným arabským televíziám, napríklad katarskej Al-Džazíre. Okrem toho cez Kingdom Holding investoval princ aj do banky Citigroup, ako aj do technologickej firmy Apple.

Investícia do Twitteru predstavuje podľa princa investíciu do "sľubného a rýchlorastúceho sektora". Faktom je, že práve päť rokov fungujúca mikroblogová sieť mala výrazný podiel na rozšírení tohtoročných protivládnych protestov v arabských krajinách. V súčasnosti má spoločnosť Twitter so sídlom v San Franciscu viac než 100 miliónov aktívnych užívateľov, ktorí denne pošlú v priemere 250 miliónov krátkych príspevkov do 140 znakov, takzvaných "tweetov".

Zdroj: TASR/Reuters, APtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies