Šanghaj zaznamenal najteplejší májový deň za 100 rokov

NETKY.SK • 29 Máj 2023, 15:00 • 2 min
Šanghaj zaznamenal najteplejší májový deň za 100 rokov

ŠANGHAJ - Čínske mesto Šanghaj zaznamenalo v pondelok najhorúcejší májový deň za posledných 100 rokov, oznámila mestská meteorologická služba.

slovakia

left justify in out

V pondelok neskoro popoludní sa teplota na stanici metra Sü-ťia-chuej v centrálnej časti Šanghaja vyšplhala na 36,7 stupňa Celzia, informovala miesta meteorologická služba. Doterajší rekord 35,7 stupňa Celzia bol v minulosti zaznamenaný štyrikrát - v rokoch 1876, 1903, 1915 a 2018.

 

OSN v máji varovala, že roky 2023-2027 budú s vysokou pravdepodobnosťou najteplejším zaznamenaným päťročným obdobím. Teploty prudko stúpnu pod vplyvom kombinácie skleníkových plynov a klimatického javu El Niňo. Podľa vedcov globálne otepľovanie zapríčiňuje nepriaznivé prejavy počasia.

 

Medzivládny panel OSN pre klimatickú zmenu (IPCC) varoval, že "každé zvýšenie globálneho otepľovania zhorší mnohopočetné a súbežne sa vyskytujúce nebezpečenstvá". Je takmer dvojtretinová pravdepodobnosť, že počas najmenej jedného z nasledujúcich piatich rokov prekročia globálne teploty ambicióznejší cieľ stanovený parížskymi dohodami o obmedzení zmeny klímy, uviedla Svetová meteorologická organizácia (WMO) pridružená k OSN. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Interny redaktor
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies