Sami a stále spolu. Česko-slovenský duet a nový videoklip Karolíny Tothovej a Mira Mráza

NETKY.SK • 28 Február 2023, 11:48 • 2 min
Sami a stále spolu. Česko-slovenský duet a nový videoklip Karolíny Tothovej a Mira Mráza

Nový videoklip Karolíny Tothovej a Mira Mráza má viacero vrstiev, ktoré si všimne len pozorný divák. V prvom rade však ide o pozitívny odkaz, aby sme naše časy zvládli "s kľudom a rozvahou".

slovakia

left justify in out

Speváčku, herečku, a tanečníčku Karolínu Tothovú môžete poznať z pražských divadiel, napríklad z titulnej roli v muzikále “Sugar - Někdo to rád horké” v Divadle na Fidlovačke, z muzikálu “Kouř” alebo dokonca Czech Cabaret Show, kde je jednou z hlavných sólistiek. Najnovší československý duet a videoklip "Sami a stále spolu" vznikol v spolupráci s Mirom Mrázom, ktorý napísal text a na hudbe spolupracoval s Ianom Keloskym.

 

Pôvodný názov skladby bol "30 rokov" a jej demoverzia vznikla ešte počas pôsobenia kapely The Next Regime. Myšlienka skladby je metaforou na vzťah dvoch ľudí a samostatnosť, a zároveň na priateľské spolužitie Českej a Slovenskej republiky. Odkaz, text a myšlienka skladby nešli po ukončení pôsobenia kapely len tak hodiť do koša a Miro s ňou po 10 rokoch publikuje opäť vlastnú tvorbu.

 

Smerom k československým vizuálom sa uberali aj nápady na videoklip, avšak nechceli sme byť príliš patetickí. "Najprv sme mali nápady, kde boli vlajky a historické momenty našich republík, no upustili sme od toho a radšej sme vsadili na metafory, ktoré si tam každý môže nájsť," hovorí Miro.

img

Na tvorbe minimalistického videoklipu, ktorý bol natočený na telefón, sa podieľali režisér Tomáš Pokorný a producent Martin Barták. "Celý štáb sme boli štyria ľudia vrátane účinkujúcich. Mám rád, keď veci vznikajú prirodzene a s nápadom, ako megalomansky a bez hlbšej myšlienky. Myslím, že sa nám tam tie nápady tentokrát podarilo dostať veľmi prirodzene a verím, že to ocenia aj diváci a poslucháči," hovorí Miro.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Miroslav Rimaszombati
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies