S rakúskym kancelárom rokovala o ekonomických opatreniach EÚ

NETKY.SK • 13 September 2010, 07:16 • 2 min
S rakúskym kancelárom rokovala o ekonomických opatreniach EÚ

S rakúskym kancelárom rokovala o ekonomických opatreniach EÚ

slovakia

left justify in out

img

Predsedníčka slovenskej vlády Iveta Radičová a rakúsky kancelár Werner Faymann venovali na dnešnom stretnutí vo Viedni najviac času ekonomickým opatreniam v rámci Európskej únie. Stretnutie bolo podľa Radičovej priateľské, o pôžičke Grécku nebola vôbec reč.
      Faymann sa Radičovej pýtal na postoje slovenskej vlády k rakúskym návrhom na zdanenie bánk a transakcií na finančných trhoch v EÚ.
      "Nemôžem ešte v tomto okamihu formulovať stanovisko Slovenskej republiky k týmto dvom témam, pretože sme v štádiu vyhodnocovania dopadov, alternatív, modelových simulácií, čo by to znamenalo pre občanov. Či by nezdraželi peniaze pre podnikateľov, ako aj pre bežných občanov," povedala Radičová.
      Zároveň odmietla formulovať súhlasné stanovisko k zdaňovaniu transakcií na finančných trhoch. "Áno, výhodou je istý spôsob regulácie, ale rizikom je možný prechod, presun investícií do iných oblastí a krajín," upozornila Radičová s tým, že tieto otázky je najprv potrebné prediskutovať na národnej úrovni.
      Podľa Radičovej sa rakúsky kancelár tiež zaujímal o názor Slovenska na pritvrdenie podmienok v Pakte stability a k vytvoreniu stimulačného fondu. Značnú časť rozhovoru premiéri venovali situácii v automobilovom priemysle na Slovensku a diskusii o opatreniach na zníženie deficitu verejných financií.
      "Rakúšania sú na tom neporovnateľne lepšie, majú nezamestnanosť len 4,6 percenta a deficit tiež len cez štyri percentá," informovala Radičová.
      Šéfovia vlád sa tiež venovali imigračnej politike, najmä v súvislosti s čiernou prácou. Radičová pripomenula, že tento problém vnímajú citlivo najmä v Rakúsku. "Chápe sa to ako obsadzovanie pracovných pozícií v krajine," podotkla Radičová.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies