Rusko varuje Spojené štáty, aby neposielali na Ukrajinu zbrane

NETKY.SK • 25 Apríl 2022, 12:27 • 2 min
Rusko varuje Spojené štáty, aby neposielali na Ukrajinu zbrane

MOSKVA - Rusko varovalo Spojené štáty, aby Ukrajine už neposlali ďalšiu dodávku zbraní. V rozhovore pre ruskú štátnu televíziu Rossija-24 to povedal veľvyslanec Moskvy vo Washingtone Anatolij Antonov. TASR prevzala správu z agentúry Reuters.

slovakia

left justify in out

 

„Zdôraznili sme neprijateľnosť tejto situácie, keď Spojené štáty poskytujú zbrane Ukrajine, a vyzvali sme na ukončenie tejto praxe," vyhlásil Antonov. Dodal, že Washingtonu bola v tejto súvislosti zaslaná oficiálna diplomatická nóta vyjadrujúca obavy Moskvy. Dodávky ďalších zbraní zo strany USA by podľa Antonova ešte viac zhoršili situáciu a vyostrili konflikt na Ukrajine.

 

Šéf Štátneho departmentu Antony Blinken a minister obrany Lloyd Austin v nedeľu počas návštevy Kyjeva oznámili, že na vojenskú podporu Ukrajiny a 15 ďalších spojeneckých krajín vyčlení Washington 713 miliónov dolárov, pričom 322 z nich priamo pre Kyjev. Zvyšok financií bude rozdelený medzi členské štáty NATO a iné krajiny, ktoré Ukrajine vojenskú pomoc už poskytli.

 

Americký prezident Joe Biden už predtým v apríli ohlásil dodatočných 800 miliónov dolárov vojenskej pomoci pre Ukrajinu vrátane ťažkého delostrelectva.

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Nikoleta Preložníková
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies