Rusko chce pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu

NETKY.SK • 5 Marec 2019, 15:02 • 2 min
Rusko chce pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu

MOSKVA - Ruský premiér Dmitrij Medvedev, ktorý je na pracovnej návšteve v Bulharsku, povedal, že Moskva je pripravená pokračovať v tranzite zemného plynu cez Ukrajinu aj po roku 2019 napriek výstavbe plynovodu Severný prúd 2, ktorý povedie po dne Baltského mora.

slovakia

left justify in out

Medvedev to spomenul v interview pre pondelkové (4. 3.) vydanie luxemburského denníka Wort. Dodal, že v budúcnosti sa môže plyn prepravovať cez Ukrajinu „za určitých podmienok“.

 

„Zdôrazňujem, že nechceme odmietať tranzit cez jestvujúce plynovody. Sme pripravení prepravovať ho cez Ukrajinu po roku 2019,“ povedal. Informoval o tom americký portál MSN.

 

img

 

„Pod určitými podmienkami sa rozumie dohoda medzi zúčastnenými spoločnosťami, ekonomikami a obchodnými partnermi. Súvisia s dohodami a so stabilnou politickou situáciou,“ uviedol Medvedev.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
barbora lučivjanská
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies