Ruskí kozmonauti objavili život, ktorý nepochádza zo Zeme: Má neuveriteľné schopnosti!

NETKY.SK • 29 November 2017, 12:08 • 2 min
Ruskí kozmonauti objavili život, ktorý nepochádza zo Zeme: Má neuveriteľné schopnosti!

Ruským kozmonautom sa podaril záhadný objav, ktorý by mohol byť dôkazom života vo vesmíre.

slovakia

left justify in out

Kozmonauti z Medzinárodnej vesmírnej stanice (ISS) učinili zaujímavý objav. Pri skúmaní vzoriek z trupu kozmickej lode totiž zaznamenali nový druh baktérii, ktoré zrejme nepochádzajú zo Zeme. Pred vzletom do vesmíru sa na konštrukcii nič podobné nenachádzalo. Je teda pravdepodobné, že tieto organizmy majú mimozemský pôvod.

 

Anton Škaplerov je expedičný letový inžinier ISS a do vesmíru poletí už tretíkrát. Vyjadril sa, že bežné baktérie zo Zeme sa na trupe vesmírnej lode vyskytovali už pred tým, pravidelne sa totiž realizujú výskumy zamerané na ich pozorovanie. Tieto sú však iné a podľa všetkého sa na povrchu stanice usídlili až vo vesmíre.

 

Vedcov zaskočila ich neuveriteľná schopnosť prežiť aj v tých najextrémnejších podmienkach. Dokážu totiž existovať aj vo vákuu a teplotách od plus 150 stupňov Celzia do mínus 150 stupňov Celzia.

 

Vzorky sa momentálne podrobujú bližšiemu pozorovaniu a zdá sa, že nepredstavujú žiadne riziko.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies