Rusi tvrdia, že NY Times prekrútil slová šéfky RUSADA

NETKY.SK • 28 December 2016, 13:08 • 2 min
Rusi tvrdia, že NY Times prekrútil slová šéfky RUSADA

NEW YORK - Ruskí predstavitelia prvýkrát priznali rozsiahly doping, ktorý využívali ich športovci pri dosahovaní lepších výsledkov. Naďalej však odmietajú teóriu, podľa ktorej išlo o štátom riadený systém užívania zakázaných podporných látok.

slovakia

left justify in out

Anna Anceliovičová, ktorá zastáva funkciu zastupujúcej riaditeľky národnej Ruskej antidopingovej agentúry (RUSADA), v rozhovore pre denník New York Times uviedla, že v súvislosti s užívaním dopingu išlo o "inštitučnú konšpiráciu."

 

Po zverejnení rozhovoru RUSADA prostredníctvom agentúry TASS uviedla, že slová Anceliovičovej v NY Times "boli prekrútené a vytrhnuté z kontextu". Vedenie RUSADA opäť zdôraznilo, že doping bol akciou jednotlivcov a nie systémom, ktorý riadil štát.

 

Správa Svetovej antidopingovej agentúry (WADA) informovala o tom, že v Rusku bolo do dopingovej schémy zapojených viac ako tisíc športovcov. V antidopingových laboratóriách sa manipulovalo so vzorkami, pozitívne testy sa likvidovali alebo sa nahrádzali "čistými".

 

Medzinárodný olympijský výbor (MOV) minulý týždeň začal disciplinárne konanie s 28 ruskými športovcami, ktorí sú podozriví z manipulácie s dopingovými vzorkami na ZOH 2014 v Soči.

 

 

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies