Rozmýšľate nad kúpou elektromobilu? Štát predlžuje dobu získania dotácie

NETKY.SK • 27 November 2017, 07:45 • 2 min
Rozmýšľate nad kúpou elektromobilu? Štát predlžuje dobu získania dotácie

BRATISLAVA – Štát vyčlenil finančné prostriedky na to, aby podporil záujem o „zelené“ vozidlá.

slovakia

left justify in out

So spustením tohto projektu sa aj napriek záujmu meškalo päť mesiacov, pretože schvaľovací proces trval dlhšie ako sa pôvodne očakávalo. A tak sa do dnešného dňa vyčerpala len tretina peňazí.

 

O dotácie prejavili najväčší záujem firmy. „Schválením projektu podpory kúpy vozidiel vznikli nediskriminačné a zároveň motivačné podmienky pre každého vlastníka vozidla,“ konštatuje prezident Zväzu automobilového priemyslu Juraj Sinay, ktorý chce v projekte pokračovať.

 

Dotácie na kúpu ekologických vozidiel mali platiť do konca tohto roka. Keďže sa z celkového objemu peňazí 5,2 milióna eur, vyčerpala slabá tretina, štát rozhodol o predĺžení možnosti čerpať príspevok až do polovice budúceho roka.

 

Doposiaľ Slováci využili 1,9-milióna eur na kúpu elektromobilu či hybridu.  A budú môcť pokračovať aj v budúcom roku. Celkovo štát počíta s podporou nákupu viac ako tisíc vozidiel.


Mesačný priemer prihlásených áut s elektrickým či hybridným pohonom predstavoval 40 áut. Je to stále nízke číslo, no v porovnaní s minulými rokmi ide o nárast na úrovni stoviek percent. Zatiaľ čo v roku 2016 bolo prihlásených celkovo 168 elektrických vozidiel a hybridov, v tomto roku ich za desať mesiacov na našich cestách pribudlo až 1 687. twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Katarina Z.
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies