Rokovanie vlády dnes prebehne aj za účasti farmárov

NETKY.SK • 20 Február 2019, 06:20 • 2 min
Rokovanie vlády dnes prebehne aj za účasti farmárov

BRATISLAVA - Vláda sa bude v stredu zaoberať prípravami na získanie sídla Európskej agentúry práce (ELA), májovými voľbami do Európskeho parlamentu aj zmenami na urgentoch.

slovakia

left justify in out

Rokovania sa na pozvanie premiéra Petra Pellegriniho (Smer-SD) zúčastnia aj zástupcovia nespokojných farmárov z celého Slovenska, ktorí v utorok (19. 2.) prišli na niekoľkodňový protest do Bratislavy.

 

img

 

Farmári budú mať možnosť prezentovať svoje požiadavky pred premiérom a ostatnými ministrami. Tí si následne podľa Pellegriniho môžu zo stretnutia vyvodiť "domáce úlohy". Patrik Magdoško z Iniciatívy poľnohospodárov na premiérove slová reagoval, že farmári pozvanie prijímajú.

 

img

Patrik Magdoško

 

O kandidatúre na získanie sídla ELA bude vládu informovať rezort práce. Štát už pripravil propagačný materiál o hlavnom meste, v ktorom by mala agentúra sídliť, taktiež bol vykonaný prieskum podpory kandidatúry Slovenska medzi členskými štátmi Európskej únie (EÚ). Ten ukázal, že Slovensko má veľkú šancu na zriadenie sídla ELA v Bratislave a medzi členskými štátmi je vnímané ako silný kandidát.

 

Ministri sa budú zaoberať aj zmenami siete poskytovateľov ústavnej zdravotnej starostlivosti, ktorí budú poskytovať urgentnú zdravotnú starostlivosť na urgentnom príjme druhého typu. Do tejto siete by mala pribudnúť Univerzitná nemocnicu Bratislava – Nemocnica Ružinov a Fakultná nemocnicu s poliklinikou Žilina.

 

Vláda by tiež mala v stredu odsúhlasiť Návrh organizačno-technického zabezpečenia volieb do Európskeho parlamentu v roku 2019. Vyplýva z neho, že májové voľby na Slovensku by mali stáť takmer 10,2 milióna eur.

 
twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies