Rodinný dom z vianočného filmu Sám doma je opäť na predaj. Neskrýva pasce, ale basketbalový kurt či kino +VIDEO

NETKY.SK • 29 Máj 2024, 14:45 • 2 min
Rodinný dom z vianočného filmu Sám doma je opäť na predaj. Neskrýva pasce, ale basketbalový kurt či kino +VIDEO

CHICAGO - Dom, v ktorom sa natáčala klasická vianočná snímka Sám doma, je opäť na predaj. Ikonický dom sa dostal na trh za cenu 5,25 milióna dolárov (zhruba 4,82 milióna eur). Nehnuteľnosť v gregoriánskom štýle postavená v roku 1990 má päť spální a šesť kúpeľní. Nachádza sa v štáte Illionois, konkrétne v meste Chicago, v luxusnej štvrti Winnetka.

slovakia

left justify in out

Pasce z obľúbeného vianočného filmu, čiže žiadne horúce kľučky ani padajúce predmety na nového majiteľa nečakajú. V dome sa však stále nachádza napríklad ikonické schodisko, po ktorom sa desaťročný Kevin spúšťal na saniach.

Denník The Guardian píše, že od čias natáčania filmu a prešiel dom pomerne výraznou zmenou. Majitelia pridali veľkú zimnú záhradu, moderné basketbalové ihrisko, či kino.

Doterajší majitelia, ktorí dom kúpili v roku 2012, ho na komerčné účely príliš nepoužívali. Avšak pred tromi rokmi ho na jednu noc ponúkli na prenájom na portáli Airbnb – to len za 25 dolárov (zhruba 23 eur).

Sídlo vtedy dokonca aj prerobili tak, aby sa podobal presne na scény z filmu. Na schodisku sa nachádzali plechovky s farbami a návštevníkov mohla kedykoľvek vystrašiť vypustená tarantula. Okrem toho mali hostia nachytanú na večeru presne ako malý Kevin vo filme – čiže pizzu a makaróny so syrom.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: RTVS / The Guardian, Foto: NBC News
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies