Robert Fico: Ministri by mali mať oproti poslancom vyšší plat

NETKY.SK • 4 Február 2024, 17:10 • 2 min
Robert Fico: Ministri by mali mať oproti poslancom vyšší plat

Platy členov vlády zrejme tento rok porastú. Naznačil to vo videu na sociálnej sieti premiér Robert Fico (Smer-SD). Uviedol, že vyššie odmeny ako ministri majú aj poslanci parlamentu a veľa úradníkov ministerstiev. Téma rezonovala aj v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

slovakia

left justify in out

Platy členov vlády zrejme tento rok porastú. Naznačil to vo videu na sociálnej sieti premiér Robert Fico (Smer-SD). Uviedol, že vyššie odmeny ako ministri majú aj poslanci parlamentu a veľa úradníkov ministerstiev. Téma rezonovala aj v diskusnej relácii RTVS O 5 minút 12.

„Poviem to veľmi otvorene. Som pripravený riešiť aj neprijateľný stav, kedy osobne žiadam od členov vlády vysoké výkony, prijímanie vážnych rozhodnutí s osobnou zodpovednosťou, časté návštevy regiónov, kde si hradia všetky svoje výdavky. A na druhej strane máme rešpektovať skutočnosť, že radový poslanec NR SR bez právnej a ekonomickej zodpovednosti má podstatne vyššie odmeňovanie ako člen vlády,“ uviedol Fico.

„Zmrazili platy učiteľom a všetkým zamestnancom štátnej správy, ale Robert Fico hovorí, že si chcú nadeliť a páni ministri nemajú dosť veľké platy. Nech sa páči, je vo vašich rukách a môžete zmraziť platy poslancom. My keď sme boli ministri, tak sme mali takisto nižšie platy ako vy pán Taraba,“ reagovala poslankyňa Veronika Remišová (Slovensko, Za ľudí, KÚ).

„Pán Fico, pokiaľ viem, povedal, že je absurdné, že tu pani Remišová ako poslankyňa alebo pán Pročko majú vyššie platy ako ministri. To znamená, že sú dve možnosti. Buď pani Remišová pôjde dole s platom, alebo pôjdu vyššie platy ministrom,“ vyhlásil šéf envirorezortu Tomáš Taraba (nom. SNS).

Zdôraznil, že on nepotrebuje, aby sa mu zvyšoval plat. No dodal, že ministri by mali mať oproti poslancom 1,5-násobne vyšší plat.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Sarah Horová
Zdroj: RTVS (spravy.rtvs.sk) Foto: FB Robert Fico

Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies