Rímska radnica zvažuje obmedziť prístup k Fontáne di Trevi

NETKY.SK • 29 Júl 2023, 12:30 • 2 min
Rímska radnica zvažuje obmedziť prístup k Fontáne di Trevi

RÍM - Prístup k rímskej Fontáne di Trevi by mal byť obmedzený a kontrolovaný. V piatok to povedal člen mestskej rady Alessandro Onorato.

slovakia

left justify in out

Onorato reagoval na video na sociálnych sieťach, na ktorom sa muž štverá na sochy fontány a kúpe sa v jej vode. "Neslušné predstavenie pri Fontáne di Trevi minulú noc je v poradí už desiate. Ďalší turista zosmiešňuje historické a kultúrne dedičstva nášho mesta a porušuje naše pravidlá. To už nie je možné tolerovať," povedal Onorato. Označil to za barbarstvo a za znepokojujúci označil aj potlesk prítomných.

 

"Turisti si nemôžu beztrestne robiť, čo chcú. Toto nie je cestovný ruch, ktorý potrebujeme. Pamiatky si treba vážiť a štát by nám v tom mal pomáhať," dodal Onorato. Po viacerých neprístojnostiach fontánu v minulosti doplnila sklenená bariéra, aby sa v nej nedalo kúpať. Neskôr bola odstránená, teraz radnica uvažuje o jej obnovení. 

Fontána di Trevi bola dokončená v roku 1762. Dotvára priečelie paláca Poli, ktorý akoby vyrastal zo skál nad fontánou. Je vyhľadávaným cieľom turistov, ktorí sa pri nej fotografujú a hádžu do nej mince. Ročne to býva asi jeden a pol milióna eur. Takto získané peniaze dostáva katolícka organizácia Caritas na pomoc núdznym. Je obľúbená aj medzi filmármi: objavila sa vo filmoch Prázdniny v Ríme, Sladký život, Zaľúbený blázon a mnohých ďalších. Práve vo Felliniho Sladkom živote sa objavila ikonická scéna nočného kúpania vo fontáne.twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Marek Nemček
Zdroj: TASR / ANSA Foto: Turismo Roma
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies