Richard Müller vydáva novým album Čierna Labuť Biela Vrana. Ochutnávku z neho zahrá aj na svojom jesennom turné

NETKY.SK • 14 Október 2022, 10:19 • 2 min
Richard Müller vydáva novým album Čierna Labuť Biela Vrana. Ochutnávku z neho zahrá aj na svojom jesennom turné

BRATISLAVA - Láska, samota, svetlo, krása... Richard Müller na novom albume s poetickým názvom Čierna labuť biela vrana opisuje veľké spektrum citov a očarenia svetom.

slovakia

left justify in out

Je na ňom 13 piesní, ktoré predstavujú hudobnú legendu v jej celom speváckom rozsahu. Od pomalých a hlbokých tónov cez orchestrálne aranžmány až po ľahkú dynamickú polohu, ako napríklad  v skladbe „ Zmeškaný hovor“. Započúvajte sa to piesní, na ktorých Richard spolupracoval s osvedčenou dvojicou Ondřej Gregor Brzobohatý a Peter Uličný a ku ktorej sa tento raz pridal aj producent svetového mena Jan P. Muchow.

 

           

Na Pohrebe Lásky, Som Celý Bez Teba, Davová Samota, Pravda Občas Klame, či  Bohyne Bývali Blond. Takéto poetické názvy majú pesničky na novom albume Richarda Müllera Čierna Labuť Biela Vrana. Spolupracoval na ňom s osvedčenou dvojicou Ondřej Gregor Brzobohatý – Peter Uličný. Zvuk do dokonalej podoby dotvoril  producent Jan P. Muchow.

 

„Jan je producentom svetového kalibru a vďaka nemu, a samozrejme aj autorskej dvojici Uličný-Brzobohatý, je album taký aký je. Podľa mňa je to jeden z mojich najlepších albumov. Tvorbu som si veľmi užíval, ja naozaj milujem, keď sme zavretí v štúdiu a vzniká niečo nové, krásne,“ uviedol Richard  Müller.

 

Na albume je 13 piesní, ktoré predstavujú Richarda Müller v jeho celom speváckom spektre. Od pomalých a hlbokých tónov cez orchestrálne aranžmány až po ľahkú dynamickú polohu, ako napríklad  v skladbe „ Zmeškaný hovor“. Mnohé majú poetické názvy, ktoré korešpondujú s poetickými textami z pera Petra Uličného, s ktorým Richard spolupracuje rád a dlhodobo. Naopak, s Janom P. Muchowom to bola prvá spolupráca.

 

„Mám také vlastné heslo - najlepšia práca je spolupráca. A práca na tomto albume bola najlepšia spolupráca, akú som kedy zažil. Mohol som pracovať s fantastickými textami Petra Uličného, citlivou hudbou Ondra Brzobohatého, postavili sme si kapelu snov (Štěpánek, Vícha, Vejnar, Brzobohatý) a za mikrofónom Richard – najcharizmatickejší spevák, ktorého sem kedy nakrúcal. Je navyše veľmi pracovitý a nikdy nespochybňuje nič dopredu. Vždy bol ochotný veci skúšať a mať na ne názor, až keď si ich vypočul. Práca na tomto CD bola proste jedna veľká radosť,“ uviedol Jan P. Muchow.

 

 

Album Čierna Labuť Biela Vrana vychádza nielen na CD a digitálnej platforme, ale tiež ako 2LP. Súčasťou albumu je aj séria unikátnych fotografií, ktorých autorom je Mayo Hirc. Tie sú súčasťou špeciálneho vydania albumu v limitovanej edícii.

Box obsahuje  5 fotoprintov, CD a tiež tašku s grafikou albumu. Ochutnávku z neho v live verzii si Richardovi fanúšikovia môžu vypočuť na jesennom turné, ktoré sa začína už 18. novembra. Lístky si môžete zakúpiť v sieti predpredaj.

 

Album Čierna Labuť Biela Vrana.

1         Majster Svetla

2         Na Pohrebe Lásky

3         Zmeškaný Hovor

4         Som Celý Bez Teba

5         Davová Samota

6         Ako Vták Opustený Nebom

7         Tam Za Vodou

8         Neskoro Na Smrť

9         Hodina Medzi Psom A Vlkom

10       Čierna Labuť Biela Vrana

11       Pravda Občas Klame

12       Bohyne Bývali Blond

13       Všetko Je Po Starom

 

                                                           

Richard MÜLLER ´22 TOUR – pokračovanie

 

18.11.  19:00 Prešov - Kino Scala

19.11. 19:00  Poprad, Dom kultúry

20.11. 19:00 Trenčín , ODA

23.11. 19:00 Piešťany Dom Umenia

24.11. 19:00 Martin, Kino Strojár

9.12.   19:00 Žilina  Dom odborov

10.12. 20:00 Banská Bystrica, Hotel Kaskády (info o predaji vstupeniek v mieste konania)

11.12.  19:00 Nitra, PKO

16.12. 18:00  Halič  Hotel Galicia Nueva  (info o predaji vstupeniek v mieste konania)

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Martin Petras
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies