Riaditeľka UNESCO plánuje prehlbovať spoluprácu s Ruskom

NETKY.SK • 6 Marec 2019, 10:17 • 2 min
Riaditeľka UNESCO plánuje prehlbovať spoluprácu s Ruskom

PARÍŽ - Generálna riaditeľka Organizácie Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru (UNESCO) Audrey Azoulayová vyhlásila, že jej prvá oficiálna cesta do Ruska pomôže posilniť bilaterálnu spoluprácu pri riešení problémov, ktorým čelí moderný svet.

slovakia

left justify in out

"Som rada, že pocestujem do Ruska, čo je pre UNESCO veľmi dôležité," uviedla 46-ročná Azoulayová v utorok v rozhovore pre agentúru TASS. Poznamenala, že "Rusko je skvelá krajina, ktorá je dôležitým pilierom tejto organizácie a jej aktívnym účastníkom".

 

img

 

Azoulayová zdôraznila, že veľký význam kladie na stretnutie s ruským prezidentom Vladimirom Putinom. Plánuje "diskutovať o problematike multilateralizmu a záležitostiach súvisiacich s bilaterálnou spoluprácou medzi UNESCO a Ruskom", ktorá má bohatú históriu.

 

img

 

Azoulayová počas svojho pobytu navštívi Tatársku republiku, kde sa má stretnúť s tamojším regionálnym prezidentom Rustamom Minnichanovom. Plánuje sa oboznámiť i s Kremľom, ktorý je na zozname Svetového dedičstva UNESCO a stretnúť sa s členmi ruského výboru UNESCO.

 twiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Karnisova
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies