Rezort vnútra ponúkne dva veľké vrtuľníky, aby mohol kúpiť štyri malé

NETKY.SK • 27 December 2010, 09:27 • 2 min
Rezort vnútra ponúkne dva veľké vrtuľníky, aby mohol kúpiť štyri malé

Rezort vnútra ponúkne dva veľké vrtuľníky, aby mohol kúpiť štyri malé

slovakia

left justify in out

img

Je absurdné, aby si štát prenajímal od súkromnej firmy vrtuľníky na stráženie východnej hranice za milión eur ročne. Vyhlásil to šéf rezortu vnútra Daniel Lipšic, ktoré pripravuje reorganizáciu Letky Ministerstva vnútra SR.
Rezort má v súčasnosti štyri veľké vrtuľníky Mi 171, no podľa Lipšica stačia dva. "Čo nemáme, sú ľahké vrtuľníky," povedal. "Chceme urobiť úplnú reorganizáciu. Minimálny variant, pri ktorom vieme fungovať, je dva tieto veľké vrtuľníky a nákup štyroch ľahkých vrtuľníkov, eventuálne aj formou nejakej výmeny," povedal Lipšic.
Podľa neho by rezort mohol dva veľké vrtuľníky predať, alebo za určitých podmienok vymeniť za menšie, ktoré potrebuje na pátracie a záchranné akcie a na stráženie východnej hranice. "Právnici to musia preštudovať, aby to bolo transparentné," povedal Lipšic, pričom tvrdí, že o štátne vrtuľníky je záujem a sú plne funkčné, aj keď sú pred generálkou.
Súťaž na kúpu nových vrtuľníkov by podľa ministra mohla byť vyhlásená už v budúcom roku, koľko peňazí na to bude vyčlenených, však zatiaľ nevie. "Musím povedať, že čísla, ktoré nám tu nechalo bývalé vedenie, sú vysoko nadhodnotené, dnes sa dajú kúpiť ľahké vrtuľníky za výrazne nižšie ceny, šesť – sedem miliónov dolárov plus nejaké vybavenie," povedal Lipšic. Nákup nových lietadiel ministerstvo neplánuje.

Zdroj: TASRtwiterfacebooklinkedinwhatsapp

Za Netky.sk
Redakcia Netky
Netky
LETNÉ PRÁZDNINY O
00 DNÍ 00 HODÍN 00 MINÚT 00 SEKÚND
logo
Copyright © 2023 PetsoftMedia Inc.
Všetky práva sú vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a video správ zo zdrojov TASR, SITA, taktiež z vlastnej autorskej tvorby, je bez predchádzajúceho písomného súhlasu porušením autorského zákona

Pre používanie spravodajstva Netky.sk je potrebné povoliť cookies